Binance, Kripto Para Ticaretini Durdurdu

Binance, Kripto Para Ticaretini Durdurdu

Kripto para borsası Binance, şu an işlem hacmi bakımından CoinMarketCap’te OKEX’in ardından ikinci sırada ve şuan çekme ve trade geçici olarak askıya aldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 7 Şubat, Perşembe, saat 18: 38’de, borsanın birkaç saat içinde çözülebilecek bir sunucu hatası yaşadığını ve “hiçbir verinin kaybolmadığını” tweetledi.

 

Yaklaşık iki saat sonra Zhao, senkronize olmayan verileri çözmek için yeni tahminin 10 saat olduğunu tweetledi. Sistemin uzatılmış ve beklenmedik kesintileri için Binance müşterilerine özür diledikten kısa bir süre sonra ayrı bir tweet daha gönderdi:

Bir başka kripto para borsası Kraken, iki saatlik planlı bir sistem yükseltmesinin, exchange’in çevrimiçi hale gelene kadar iki günden fazla ertelendiği Ocak ayında benzer beklenmeyen bir kesinti yaşadı.

Binance’ın resmi sitesine göre, ticaret faaliyetinin 9 Şubat günü devam edeceği tahmin ediliyor.

Zhao, Binance’taki saldırıların gerçekleştiğini reddetti:

Binance, 4 Ocakta bir günde 250.000 bin, Ocak 13’te bir saat içinde 240.000 kullanıcı ekleyerek böylesine büyük bir yeni müşteri akını görmüş ve Ocak ayında yeni kullanıcı kayıtlarını geçici olarak askıya almıştı. Borsalar Bittrex ve Bitfinex de aynı nedenle yeni kullanıcı kaydını durdurdu.

Binance, Ocak ayı ortasında dünyanın en büyük kripto borsasıydı ve bir noktada 24 saatlik bir sürede neredeyse 5 milyar dolara ev sahipliği yaptı. OKEX, CoinMarketCap’te ticaret hacminin bir numaralı noktasını elinde bulunduruyor. Basın saatine göre 24 saatlik bir sürede 3,5 milyar dolara, Binance’ın ticaret hacmi ise 24 saatlik bir dönem boyunca 2,1 milyar dolara ulaşıyor.

Previous Forbes, Dünyanın En Zengin Kripto Para Yatırımcılarını Yayınladı
Next Airdrop Nedir? Airdrop Nereden Takip Edilir?

About author

You might also like

Bitcoin Haber 0 Comments

JPMorgan CEO’su: Tüm Kriptolar Hükümetler Tarafından Kontrol Edilecek

9 Ocak tarihinde, yani bugün, JPMorgan Chase Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin dahil tüm dijital para birimlerinin nihai olarak fiat para birimleri veya hükümetler tarafından kontrol edileceğini öngören kötümser

Güncel Haberler 0 Comments

Çin’in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius

Kripto Market uzmanı Mark Mobius, ICO’lar açısından Çin tarafından alınan ve kripto para birimleri düzenleyen son sert kararın, kripto para birimlerine güven konusunu riskli bulan yatırımcıların yatırımlarını altına kaydıracağına inanıyor.

Güncel Haberler 0 Comments

Bitcoin Fiyatı Çin Borsalarında 3.000 Dolar Altına Düştü

Belirsizlik Perşembe günü kripto piyasalarını sarsdı, zira traderlar Çin Halk Bankası’nın (PBoC) hızlı döviz ticareti işlemlerini askıya alacağı yönündeki söylentileri giderek arttı. Bu fırtınalı iklimden etkilenen bitcoin fiyatı, Çin pazarlarında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply