Bitcoin Fiyatı Teknik Analiz (05.03.2018)

Bitcoin Fiyatı Teknik Analiz (05.03.2018)

Bitcoin fiyatı artan bir kanal formasyonu içinde istikrarlı bir şekilde yükseliş gösteriyor. Fiyat destek noktasından sıçradı ve kanalın yarısına geldi. Direnç üzerindeki görünüm 12.000 dolara yaklaştı. Teknik göstergeler potansiyel kar optimizasyonu için sinyaller vermeye başladı.

Bitcoin fiyatı, artan kanalın 1 saatlik zaman çizelgesinde daha yüksek bir seviyede ve tepeye tırmanmak için yeterli momentuma sahip şekilde görünüyor.

 

Teknik İndikatör Sinyalleri

En düşük direnç yolunun başa doğru gittiğini göstermek için 100 günlük SMA, uzun vadeli 200 Günlük SMA’nın üstündedir. Başka bir deyişle, yükseliş trendinin devam etmesi durumu, terse dönmesi durumundan daha muhtemel. Ayrıca, kanal destekli 100 günlük SMA çizgisi, zemin olarak yükselişin gücüne katkıda bulunuyor.

Bununla birlikte, sinyaller aşırı alım sinyallerini gösteriyor ve daha düşük fiyatla dönerek satıcıları geri çekebiliyorlar. RSI, tırmanmanın gücünde biraz daha fazla yere sahip. Dolayısıyla, düşüş baskısının geri gelmesinden önce bitcoin fiyatı yükselerek kanalın dışına ve tepesine çıkabilir.

Bununla birlikte, kanal desteği desteğinin altında 11.200 dolar civarında bir kırılma, bir gerilemenin veya düşüş trendinin devam ettiğini gösterebilir.

Pazar Faktörleri

Ticaret, savaş korkularının finansal piyasaları zora sokması nedeniyle, bitcoin fiyatı risk faktörlü nakit çıkışlı akışlardan bir kez daha yararlanıyor gibi görünüyor. Trump, ABD’li üreticileri korumak için çelik ve alüminyum ithalatına daha yüksek vergiler getirme planlarını açıkladı ancak bu durum başka yerlerde emtia talebine zarar verebilir.

Bunun bir parçası olan ticaret ortakları, ABD’ye mal göndermeye karşı misilleme yapabilirler ve bu mallar ABD ekonomisini olumsuz etkileyebilir. Duyurudan bu yana hisse senetleri ve emtialar toparlandılar, ancak bitcoin fiyatı liderliğini sürdürdü.

ABD’nin raporları, bu hafta başlayacak ve NFP’nin Cuma günü olması nedeniyle BTCUSD fiyat hareketini etkileyebilir. Bitcoin, artan SEC gözetim raporlarından biraz etkileniyor ancak piyasa gözlemcileri, düzenleyicilerin, kripto para endüstrisindeki gelişmeleri engellemeyeceğinden emin görünüyor.

Previous Şili, Ülkedeki Elektrik Şebekesi için Blockchain Kullanacak
Next Nucleus Vision (nCash) Nedir? nCash Nasıl Alınır?

About author

You might also like

Analiz 0 Comments

2017 Yılında En İyi Performans Göstermiş 10 Kripto Para

2017 yılını artık geride bıraktığımız göre, geçtiğimiz yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerini ele almanın zamanı geldi. Bitcoin, 20.000 dolara doğru kısa bir yolculuğa çıktı, ancak yüzdelik kazançlar

Analiz 0 Comments

Bitcoin Fiyatı Dalgalı, Borsada Tekrar Düşüş Var

BTC, kripto piyasalarındaki karışık hareketlerin ortasında daha fazla kazanç olanağı sağlayacak gibi görünüyor. Dün, dört günün en yüksek seviyesi olan 8.627 dolara ulaşan Bitcoin Fiyatı, bugün saat 7,754 dolara düştü.

Analiz 0 Comments

Bitcoin için 2018’de Nasıl Pozisyonlar Alınabilir?

Bitcoin fiyatı geçen yıl 966 dolarlık fiyat ile başlayarak 20.000 dolara kadar yükselmişti. Son birkaç günün volatilitesinden sonra bile tüm diğer varlık sınıflarını büyük bir farkla yendi. Fakat herkesin zihninde

2 Comments

  1. uğur gülal
    Mart 10, 23:45 Reply

    Güzel bir açıklama olmuş Çağatay bey sitenizi uzun zamandır takipteyim.

Leave a Reply