Bitcoin Kabul Edin

Online işinizde Nasıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlarsınız?

Bitcoin giderek online alışverişlerde ana ödeme şekline haline geliyor bu bir gerçek. Geleceğin parası ve büyük miktar ödemelerdeki işlem ücret maliyetlerini azaltmak için inanılmaz bir potansiyele sahip olduğundan, işletmelerin için büyük bir olumlu sonuç getirebilir. Bu makale boyunca Bitcoin kabul iş yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz.

Neden Bitcoin kabul etmeye Başlamak gerekir?

İşletmelerin ödeme yöntemlerine Bitcoin’i entegre etmelerinin 5 nedeni vardır;

Daha düşük İşlem ücretleri: Bitcoin yüzde 1’den azı için kredi kartı işlem ücretleri azaltabilir.
Bitcoin işlemleri geri alınamaz; Bitcoin işlemleri onay beklerken otomatik olarak ödenir bu yüzden geri alınamaz.
Uluslararası Transferler: Küçük perakendeciler ve diğer işletmeler uluslar arası, sınır ötesi pahalı işlem ücretleri yüzünden mal ve hizmetlere kolay ulaşamıyorlar. Bitcoin ile daha hızlı ve daha ucuz uluslar arası ödeme sağlayarak maliyetlerini düşürüyorlar.
Dolandırıcılık Önleme: kredi kartları ve diğer bankacılık hizmetlerinin sunulması mümkün olmayan Bitcoin, kimlik hırsızlığına bir seviyede koruma sağlar.
Daha az maliyet ile daha hızlı Ödemeler: Hali hazırda kullanılabilir para olması birçok küçük işletmenin hayatta kalması için çok önemlidir. Bitcoin ödeme kabul fonları hemen kullanılabilir.

Bitcoin Kabul etmek için mevzuat

Düzenli bir iş işletmek ve ödemelerinizi dijital para, bitcoin ya da diğer sanal para birimleri olarak kabul etmeye başlamak istiyorsanız, öncelikle bunu yapmanın yasal yönleri dikkate almak gerekir. İşleme başlamadan önce önemle Bitlegal’den tüm gerekli bilgileri toplayın veya ülkenizdeki bitcoin yasallığını biraz da olsa araştırın. Mümkünse, bir Avukat ve bir muhasebeci ile bu bilgileri toplamak için yardım isteyebilirsiniz.
Nakit kabul ediyor musunuz? Normalde nakit işlemler için vergi ödüyor musunuz? Bitcoin için cevap muhtemelen aynı olmalıdır.

Bitcoin Kabul etmeye başlıyoruz;

Küçük bir işletme için Bitcoin kabul etmek için en iyi çalışan ödeme seçeneklerinden birini seçmek gerek. Şu anda işletmelerin bitcoin kabul etmeye başlamasının ve mümkün olduğunca muhasebe tutmalarının çeşitli yollar vardır.
Multibit ile blockchain.info adresinde bir hesap ile Bitcoin kabul etmeye başlamanız mümkündür. Ancak, Ödeme İşlemcileri üzerinden bitcoin kabul etmeye başlamak pek tavsiye edilmez.

Kendiniz Üzerinden Bitcoin Kabul Edin
İşletmeniz için kendiniz üzerinden bitcoin kabul etmek en uygunu olacaktır Eğer hala emin değilseniz, kendi başınıza bitcoin ödemeleri alarak deneyebilirsiniz.

İlk Bitcoin alışverişi için bir hesap hazırlamak gerekir;
Popüler exchange web sitelerinden biri ile bir hesap Kurun.
En iyi bilinen 5 bitcoin borsası; BitStamp, BTC-E, Kraken ve Huobi Bitfinex.
İkinci adım cüzdan istemci yazılımı yüklemek olacaktır. Bizim örneğimizde en yaygın bitcoin cüzdanı masaüstü istemcisi olduğundan Multibit kullanacağız ama süreci çok benzer olduğu için Elektrum ya da Armory gibi diğer masaüstü istemcilerini de kullanabilirsiniz. MultiBit, bitcoin ile ödeme göndermek ve almaya yarayan, kullanımı kolay bitcoin istemcisidir. MultiBit’in sunduğu büyük avantaj, tüm bitcoin blok zincirini indirmek zorunda kalmadan kullanabilirsiniz. MultiBit(multibit link) buradan indirebilirsiniz. Yükleme birkaç dakika sürer ve sonunda size verilen bitcoin adresleri ile bitcoin gönderip, alabileceksiniz.
Multibit Masaüstü istemcisi yüklendikten sonra cüzdanınıza erişebilirsiniz. Eğer para tutmak için bir masaüstü istemcisi kullanmak istiyorsanız çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ciddi bir mesele olarak, cüzdanını şifrelemek için güvenlik almak ve her zaman güçlü parolalar seçmek yararınıza olacaktır.

Peer-to-Peer ödemeleri (P2P)

Peer-to-Peer ödemeleri (P2P) İnternet veya cep telefonu ile başka bir hesaba, banka hesabı ya da kredi kartına para aktarmak için kullanıma izin veren bir çevrimiçi teknolojidir. Tüketiciler tarafından kullanımı artan online bankacılık işlemleri, mobil bankacılık ve e-ticaret bu teknolojinin daha fazla kullanılmasının yolunu açmıştır.

Nasıl çalışır?
P2P ödemeleri, temelde iki şekilde çalışırlar. Bunlardan biri Paypal yaklaşımı; kullanıcıların üçüncü taraf satıcı ile güvenli hesaplarına, banka hesabı ya da kredi kartı bilgilerini eşleştirerek para transferlerini kabul etmek için kullanılabilir. Kullanıcılar genellikle e-posta adresi ile tanımlanır ve ağa üye olan herkese para gönderebilirsiniz. Üçüncü parti web sitesi ya da mobil uygulama kullanarak, bireyler arası para göndermek ve almak mümkün.

Ödeme İşlemcileri Ve Ticaret Hizmetleri

BitKassa – Tüccar kabul Bitcoin çözüm,
BitPagos – Bitcoin ve Kredi Kartı ödeme işlemcisi
BitPay – mobil ödeme ile Bitcoin ödeme işlemcisi
Bitbay – mobil ödeme ile Bitcoin ödeme işlemcisi
BitPOS – online Brick-and-mortar mağazaları için Bitcoin ödeme işlemcisi
Coinbase – ödeme düğmeleri, ödeme sayfaları, alışveriş sepeti entegrasyonu, ve günlük nakit USD.
Coinify – Bitcoin Web Ödeme, Mobil Ödeme, Bitcoin Ödemeleri.
Coinkite – -Tam rezerv bankacılığı, ödeme düğmeleri, fatura sayfaları, donanım POS ve Banka Kartları.
GoCoin – Tüccarlar için ödeme ağ geçidi ve Uluslararası işleme platformu
XBTerminal – ödeme işlemleri entegrasyon ile Brick-and-mortar donanım POS.
Bitcoin Satış Noktası POS Donanımı
Point-of –Sale (POS) Donanımı ve ödemeleri yönetmek için yardım almak çok önemldir. Perakende mağazaları, kafe ve gıda tesisleri gibi küçük işletmeler için Point-of –Sale (POS) sistemleri tüccarlara kolayca bitcoin ile ödeme olanağı sunacak. Özel donanımları, nokta-satış çözümleri ile entegre edebilirsiniz. Eğer küçük bir dükkan çalıştırıyorsanız, müşterilere QR Kodları, dokunmatik ekran uygulamalarını veya basit cüzdan adreslerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Liste bazı Bitcoin kabul eden POS çözümlerini gösterir;

BitPay – Mobil Ödeme
Coinify – Bitcoin Satış Noktası
Coinbase – Android için Satış Noktası
co.th – Tayland için Mobil Bitcoin Satış Noktası
BitPOS – Avustralya için Tüccar POS
BitKassa – cep telefonu, tablet, bilgisayara Bitcoin; Euro/Bitcoin dönüştürücüsü
Coin Of Sale – cihaz-bağımsız Bitcoin POS ödeme sistemi
CoinPip – Android için Bitcoin Ödeme Çözümü
Payful – satış Noktası, alışveriş sepeti eklentileri ve API. ABD, Avrupa ve Kanada için.
Pocket – Kanadalılar için exchange entegrasyonu ile Satış –Bitcoin Noktası,
Bu uzman bir sağlayıcıdan özel etiket hediye kart programı ekleyerek, ekstra gelir sağlayabilirsiniz. Özel etiket hediye kartı servis sağlayıcısı sadece web tarafından sizin adınıza telefonla kullanıcı dengelerini kontrol etmek için izin veren özellikler de dahil olmak üzere, kart üzerinde bir çözüm sağlayabilir.

Promosyon Bitcoin Ödemeleri

Entegrasyon ile işiniz bittikten sonra, yeni bir ödeme yöntemini en iyi şekilde tanıtmak akıllıca olacaktır. Bu, müşterileri çekmek ve Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini bildirmek için çok önemlidir.
Diğer kabul edilebilir ödeme formlarının yanına web sitenizin alt kısmında, büyük bir bitcoin kabul edilir logosu müşterileri bilgilendirmek için değerli olacaktır. Bir şirket olarak neden bitcoin kabul etmeye başladığınızı yazan bir blog ekleyebilirsiniz. Web’de bu iş için tasarlanmış bitcoin logoları bulabilirsiniz.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]