Bitcoin SegWit Öncesi Yapılması Gerekenler Neler?

Bitcoin SegWit Öncesi Yapılması Gerekenler Neler?

Bitcoin SegWit Aktivasyonu öncesi coiner’lar arasında, yakın gelecekte bitcoin’in kaderinin ne olacağı konusunda belirsizlik havası var. Bitcoin, ölçeklendirme konusunda önemli bir karar tarihine yaklaşırken SegWit2x ve SegWit Support resmen Acil Uzlaşmayı aştığından, uzlaşmanın sonucu daha esrarengiz bir hal almaya başladı.

Bitcoin’in bölünme olasılığı hala yüksek

Bununla birlikte, 1 Ağustos 2017’de beklenen olayların etkisi, Bitcoin ağı içindeki işlemlerin gelişmiş verimliliğinin ötesine geçiyor.

Hâlâ var olan önemli muhalefetle olası bir parçalanma bekleniyor. Bu, Bitcoin ve genel olarak kriptopara ekosistemi ile ilgili spekülasyonlara ve tahminlere yol açan birtakım belirsizlikler yaratıyor.

Netcoins CEO’su Michael Vogel, SegWit2x ve SegWit Support’un Acil Uzlaşmayı resmen aştığını onaylarken, bu gelişmeyi belirgin bir kilometre taşı olarak tanımlıyor.

 

Bir yedek plana sahip olmak önemli.

Vogel; SegWit Aktivasyonundan önce, 1 Ağustos’un yeni bir kilometre taşı olacağını belirtiyor. Bitcoin kullanıcılarının ilk elden ölçeklendirme deneyimine şahit olacaklarını ve bunun bir şans olduğunu da belirtiyor.

Vogel Şunları Söylüyor:

SegWit etkinleşmesi son aylarda gördüğümüz ağ sorunlarını hafifletirse, sonuç olağanüstü bir sonuç olacaktır. Bununla birlikte, zenginliği korumak açısından, Bitcoin’de (ve herhangi bir kriptokrasi) hala nispeten erken günlerdeyiz, bu yüzden yedek planlarınız olması önemlidir. Bununla birlikte, Bitcoin ve temel değer önermesi konusunda bir para birimi ve servet deposu olarak güçlü bir mümin olmaya devam ediyorum.

Bitcoinleri çevrimdışı tutmak daha iyi

EC District Expresses’ den Aleksandar Matanoviç, Bitcoin ölçeklemesinin çevresindeki drama yorgunluğunu dile getirdi. Ölçekleme etrafındaki tüm tiyatrolardan hayli sıkıldığını belirten Matanoviç, bu ölçeklendirme bir şekilde yapıldıktan sonra, yakında başka bir ölçeklendirme daha yapılması gerekeceğini de belirtiyor.

Matanovic, Bitcoin kullanıcılarının ölçeklendirmeye tepkisinin kişisel motivasyonlara ve katılım nedenlerine bağlı olduğunu belirtiyor. Matanoviç’e göre, yatırımcılar muhtemelen fork’dan endişe duyuyorlar, ancak spekülatörler bununla heyecanlanmalılardır. Çünkü önümüzdeki birkaç ay için kesin olan bir şey varsa, bu da  fiyatlardaki oluşacak oynaklıktır.

Dolayısıyla, Matanoviç, böyle bir karmaşanın ortasında “sakin kalmak, bitcoinleri çevrimdışı saklamak ve hiçbirini satmamak” stratejisinin iyi yaklaşım olduğunu öne sürüyor.

 

kaynak: CoinTelegraph

Previous Hindistan'da Bitcoin Resmi Olarak Kabul Ediliyor
Next Trading Botları Listesi - Otomatik Alım Satım Botları

About author

You might also like

Bitcoin Haber 0 Comments

BitMEX – Yeni Bitcoin ve Altcoin Borsası

Bitcoin ve Altcoin Borsası BitMEX yeni kullanıcıları ile tanışmayı bekliyor. Yeni açılmış bir kriptopara borsası olan BitMEX kaldıraç sistemine de olanak sunuyor. Bitcoin’in dışında; Ethereum (ETH), Ethereum Klasik (ETC), DASH (DSH),

Altcoin Haber 0 Comments

Alman Fintech Devi ve Block.one’dan 100 Milyon Dolarlık EOS Yatırımı

Alman Fintech şirketi FinLab AG ve Blockchain yazılım platformu EOS.IO’nun geliştiricisi Block.one, 21 Mart’ta bugün, EOS yazılımını kullanan projeleri geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir iş birliği yaptıklarını açıkladı. FinLab-run

Güncel Haberler 0 Comments

Binance Merkeziyetsiz Borsa için Kendi Blok Zincirini Geliştiriyor

Ticaret hacmine göre en büyük kripto para exchange platformu olan Binance, 13 Mart’ta yaptığı açıklamada, yeni bir ademi merkeziyetçi exchange platformu yaratmak için resmi olarak bir blockchain geliştirdiğini açıkladı. Binance’ın

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply