Bitcoin Tarihinin En Büyük Boğa Koşusu Olabilir

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, tarihteki en büyük boğa koşusunu üstlenmenin eşiğinde olabilir. Fiyatlar yeşil renkte devam ettikçe, olumlu duygular büyük ölçüde gerçekleşecek gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) bugünü yeşil renkte kapattı. Dünyanın en büyük kripto para birimi, basın saati ile son 24 saatte %5.82’lik artış ile 8176$ seviyesinde işlem görüyor. Bu aynı zamanda bir hafta boyunca görülen istikrarın ve artışın bir parçası.

‘Tarihteki En Büyük Boğa Koşusu’

Hafta sonu boyunca, BTC fiyatı biraz daldı ve 300 dolarlık bir darbe aldı. Ancak, 23 Temmuz Pazartesi sabahı, sektör uzmanlarının dikkatini çeken hızlı bir iyileşme kaydetti. EToro‘da kıdemli bir piyasa analisti olan Mati Greenspan konuyla ilgili “bitcoin tarihindeki en büyük boğa koşusuna şahit olabileceğimizi” söyledi:

Boğa Koşusuna Alev Katan Olumlu Haberler

Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük varlık yöneticisi ve ETF sağlayıcısı BlackRock şirketinin, Bitcoin ve diğer kripto paralarda potansiyel genişleme gördüğünü bildirildi. Kısa bir süre sonra, New York yatırım bankası Goldman Sachs, en büyük kripto para olmak konusunda istekli olan yeni CEO’sunu atadı.

Milyarder Marc Lasry de, BTC‘nin 40.000 $ ‘a ulaşacağını söyleyen olumlu fiyat tahminleriyle geldi.

İyi haberler dalgası, hem Fonstrat’dan Tom Lee hem de Digital Currency Group’dan Barry Silbert’e göre Bitcoin’in hız kazanmasına yardımcı oluyor. İkincisi, CNBC’ye yaptığı açıklamada, en önemli kripto para biriminin olumsuz haberlerde bile daha fazla yükseliş belirtisi bulurken, dip noktasını bulduğunu söyledi:

Fed başkanı Howard Marks, Bitcoin hakkında olumsuz şeyler söylerken, Ken Griffin ise kripto paralar hakkında olumsuz şeyler olmadığını söylüyor, bence bu gerçekten boğa sezonuna bir işaret.

TA Olmanın Olumlu Olması

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatındaki mevcut artış sadece medya tarafından değil teknik analiz tarafından da iyice doğrulanıp alevlendiriliyor. Tom Lee’ye göre, teknik analiz de çok daha elverişli görünmeye başlıyor.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: