Bitcoin Yasağı Gerçekçi Değil; Çin’in Öncü Gazetesi

Bitcoin Yasağı Gerçekçi Değil; Çin’in Öncü Gazetesi

Çin’in önde gelen gazetesi People, Çin’de Bitcoin yasağı ve kriptoparaların engellenmesinin mümkün olmadığını belirten bir yazı yayınladı.

Haberin yazarı, Guanghua Üniversitesi profesörü Liu Xiaolei’ye göre; Yetkililer sadece kriptoparaların yerel ekonomideki spekülatif hareketleri artırma potansiyeli hakkında endişeli olmalı.

Liu, “Bitcoin gibi kriptoparaların merkezi olmayan p2p ticaret özelliklerine bakarsak, Bitcoin’i yasaklamak ne gerçekçi, ne de uygulanabilir bir durum değildir.” diye yazdı.

“… Bitcoin’in reel ekonomide değeri yok, sadece spekülatif bir yatırım olarak değeri varsa, spekülasyonu sınırlamak, Bitcoin’in spekülasyon kaynaklarının reel ekonomiye dönmesine yardımcı olacaktır.”

Yorumlar, Çin’in geçen hafta yasakladığı ICO’lar hakkında yayılan görüşlerin bir parçası olarak geldi. Bitcoin-fiat değişiminin bir kez daha durdurulacağı yönündeki kaygılar devam ediyor. Resmi bilgi olmamasına rağmen bu durum kriptopara fiyatlarını önemli derecede etkiledi.

Liu, borsalarda “kriptoparalar için ticaret platformlarının denetimini güçlendirmek tamamen mümkün ve gerekli.” diyerek kontrollerin yürürlüğe konması konusunda anlaşmaya varılması gerektiğini belirtti.

Bununla birlikte, ICO’lar üzerinde uyarılar devam etmekte olup, giderek artan sayıda uluslararası düzenleyicinin potansiyel yatırımcılara resmi uyarılarda bulunmaktan şüphe ettikleri yinelenmektedir.

yabancı kaynak: cointelegraph

Previous Çin'in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius
Next Bitcoin Fiyatı Çin Borsalarında 3.000 Dolar Altına Düştü

About author

You might also like

Güncel Haberler 0 Comments

İspanya, Blockchain Tabanlı Şirketler İçin Vergi İndirimi Yapacak

İspanya Halk Partisi, Blockchain teknolojisini kullanan şirketlere vergi indirimi yapacak yasalar düşündüklerini, Bloomberg’de yapılan bir röportajda açıkladı. Tasarı hazırlayan milletvekili Teodoro García Egea, Bloomberg’e yasanın bu yıl hazır olacağını söyledi.

Güncel Haberler 0 Comments

JPMorgan ve Bank of America Kripto Para İşlemlerini Yasakladı

En büyük iki Amerikan bankası bugün yatırımcıların yelkenlerinde az rüzgar bıraktı. Bloomberg raporlarına göre JPMorgan Chase ve Bank of America ikisi de kredi kartlarıyla kripto para işlemlerine yasak koydu. Bitcoin

Güncel Haberler 0 Comments

Toplam Kripto Para Değeri 700 Milyar Dolar Üstüne Çıktı

Bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bugün 700 milyar dolardan fazla yeni bir seviyeye ulaştı. Baskı zamanında toplam piyasa değeri 713 milyar dolardı. Toplam pazar payı için bir önceki

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply