Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
₺30,904.80
-10.9%
Ethereum (ETH)
₺976.20
-13.46%
Monero (XMR)
₺493.14
-13.5%
XRP (XRP)
₺2.52
-9.27%
Stellar (XLM)
₺1.25
-10.12%
Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım...
Bitcoin, Güncel Haberler

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım

Ünlü Blockchain şirketi Bitfury, 20 Mart’ta Norveç’te hükümetin destekli bir “enerji tasarruflu veri merkezi” açacağını duyurdu.

Bitfury CEO’su bir blog yazısında, Mo i Rana kasabasının etrafında iki site açacağını bildirdi. Ayrıca altyapıya 274 milyon kron (35 milyon dolar) değerinde yatırım yaparak 30 çalışanı da işe aldığını doğruladı.

 

Bu girişimin, Bitcoin madenciliğinin, çevresel etkisi ve israfçı üretim sürecinin incelendiği bir zamanda ortaya çıkması kripto para ekosistemi için güzel bir gelişme.

Norveç Ticaret ve Sanayi Bakanı Røe Isaksen, Bitfury’nin veri merkezi kurmak için Norveç’i seçmesinin memnun edici olduğunu söyledi.

Blog yazısında ayrıca,

“Veriler, toplumun yanı sıra iş dünyası için de giderek daha önemli bir kaynak haline gelecek. Bu, Norveçli işletmeler için büyük bir ekonomik fırsatı temsil ediyor. Veri merkezi sektörü hızla büyüyor ve açacağımız veri merkezi Norveç’e ekonomik büyüme sağlayacak hem de yeni işler fırsatları sunacak. ” denildi.

Şirket, veri merkezini güçlendirmek için yerel tedarikçi Helgeland Kraft’dan, yılda yaklaşık olarak 350 GWh %100 yenilenebilir enerji satın alacaklarını da belirtti.

coinmag

2012 yılından bu yana kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgilenmekteyim. Kripto dünyasında yaşanan gelişmeleri ve incelediğim konuları sizlerle paylaşıyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.