BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, CNBC ile yapılan bir röportajda Bitcoin’in fiyatının yıl sonuna kadar 50.000 $ ‘a ulaşacağını öngördü.

BitMEX’in CEO’su ve Eş Kurucusu olan Arthur Hayes ekonomi mezunu ve güçlü bir trader. BitMEX ise dünyanın en büyük Bitcoin ticaret platformu. Kullanıcıları için margin trading ile % 100 kaldıraç sunan şirket, çok kısa bir sürede oldukça ün kazandı.

Hayes, şirketin şu anda kurumsal traderlar ile ilgilenmediğini, bunun yerine perakende traderlar ile uğraştıklarını söyledi. Şirket, dünyanın her yerinden yatırımcılar için kripto para birimleri ile diğer finansal enstrümanlara erişim sağlıyor. Raporlara göre, şirket hakkındaki ayırt edici faktör, yüksek kaldıraçlı türevler ve mevcut bakiyenin 100 katına kadar kaldıraç sunmasıdır.

Hayes şunları söyledi;

“Kriptoda kurumsal varlığın fazlalığı yok, şu an itibariyle bir perakendeci olgusu. Bitcoin’i büyük miktarda tutarız, güvende oluruz ancak herhangi bir işte risk vardır. Çoğu tüccar sınırlı bir sorumluluk olduğu için yüzde 100 kaldıraç kullanmıyor. ”

Ayrıca, kurumların kripto para ekosistemine girmesinin sorgulandığı geleceğin yaklaştığını beklediklerini de söyledi. Asya kripto para dünyasında baskındır çünkü kullandıkları gibi kolayca kavrayabilmekteler.

Öte yandan, ABD’nin zaten iyi bir finansal işleme sistemi var, bu yüzden insanlar için yeni teknolojiden ziyade geleneksel ticaret yöntemlerini kullanmak daha rahat geliyor. Brokerlara ve yüksek döviz kurlarına erişimi olmayan, yeni gelişen piyasalar, kripto para birimi gibi alternatifler bulmak zorunda.

Bir twitter kullanıcısı:

“Anthony sen çok zeki bir insansın. Sahip olduğum bu büyük depresyonun üstesinden gelmeye çalışıyorum… yaptığınız gibi kriptoda asla bir şeyler anlamayacağımı bilmemden kaynaklanıyor… bu zor. ”

Başka bir Twitter kullanıcısı:

“Clickbait. 50 bin dolarlık bir tahminin açıklaması yok. Sadece çılgınca yayınlanmış bir spekülasyon..

Başka bir Twitter kullanıcısı “Cryptomaster” da şunları söyledi:

“Bitcoin ve diğer kriptolar üzerinden ana akım medyadan daha az düşmanlık görmek için mükemmel olan birçok kişi artık bu modern ve merkezi olmayan dijital ödeme yönteminin gerçek değerini kavratmaya başlıyor ancak bazı alt coinlerin sunduğu gerçek dünya kullanım uygulamaları dahil diğer teknolojileri de unutmayalım”

Ayrıca Bkz; BitMEX Kripto Para Borsası İncelemesi

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi:

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]