Forbes, Dünyanın En Zengin Kripto Para Yatırımcılarını Yayınladı

Forbes, Dünyanın En Zengin Kripto Para Yatırımcılarını Yayınladı

Kripto serveti, bu hafta en büyük finansal haber kaynağı Forbes’in ilgisini çekti.

Yıllık milyarder listesiyle dünyaca ünlü Forbes, kripto para alanında en zengin insanları ayrıntılarıyla anlatan bir rapor yayınladı. Bu, ekonomik evrede kripto paraları meşrulaştırmak için bir adım daha ilerleyen bir hareket.

 

Listede hem yenilikçiler hem de kurumsal yatırımcılar bulunuyor ve belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde listenin yaş ortalaması 42, Forbes 400’ün 67 yaşındaki ‘en varlıklı Amerikalı listesi’nden 27 yıl daha genç.

İşte Forbes’a göre ilk on.

1. Chris Larsen
$ 7.5-8b

Geçen yıl Ripple’in parabolik yükselişini görünce maddi durumdaki kilit oyuncuların, bu listeyi yaptığı kişilere hiç de şaşırtıcı değil. Ancak Forbes’e göre Larsen, 5,5 milyar XRP’lik şahsi varlıklarına göre 7.5-8 milyar dolarlık bir değerde varlığa sahip. Eski CEO ve şimdi yönetim kurulu başkanı olarak, bankacılık sistemine blockchain teknolojisini getiren projeden çok fazla kazanç sağladı.

2. Joseph Lubin
$ 1-5b

Ethereum’un Hazırlayıcısı ve Consensys’in kurucusu olan ve bu iki platformun başarısı Toronto yerlisi Goldman Sachs’den daha büyük servete yapmıştırmıştır.

3. Changpeng Zhao
$ 1.1-2b

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance CEO’su 3 numara ile geliyor. 6 milyondan fazla kullanıcısı bulunan platform, Zhao’ya 1,1-2 milyar dolar kazandırdı.

4. Cameron ve Tyler Winklevoss
$ 900m- $ 1.1b

İkiz kardeşler, 2012’de Bitcoin’e milyonlarca yatırım yaparak yüksek seviyede gelir yakaladılar. Protokolün fiyatlarındaki büyük artış $ 1b dolar aralığına getirdi ve şimdi New York şifreleme alışverişi Gemini’yi işletiyorlar.

5. Matthew Mellon
$ 900m- £ 1b

Bir bankacılık servetinin varisi olan Mellon’un Ripple’ye olan bahisleri, kripto servetini yakalamak için bir milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Ripple seçti çünkü “Kripto korkutucu ve karanlık. Bu Anti-Amerika’dır… Ben bunun yanlısı bir Amerika’yım, profesyonelim ve ayrıca banka yanlısıyım. Bu yüzden Ripple ile birlikte çalıştım “dedi. Forbes, Mellon’u yalnızca ideolojik sebeplerden değil, maddi sebeplerden ötürü burada bulunan oyunculardan biri olarak seçti.

6. Brian Armstrong
£ 900m- $ 1b

Coinbase CEO’su, fiyat ve kripto alemleri arasında kullanıcı dostu ve son derece iyi çalışan bir portal yarattı. Geçen yıl servis, yıllık 600 milyon dolarlık gelir hedefine ulaştığını iddia etti.

7. Matthew Roszak
$ 900m- $ 1b

Roszak, erken Bitcoin ve ICO yatırımlarından çok para kazandı ve 2011 yılında devreye girdi. Daha sonra, Coinbase ve Kraken borsaları da dahil olmak üzere yirmi projenin üzerine çıkartılan bir blokçuk start-up fonu Tally Capital’e geçti.

8. Anthony Di Iorio
$ 750m- $ 1b

Di Iorio, oldukça başarılı Ethereum ağı için erken bir yatırımcıydı ve o zamandan beri, VeChain ve Qtum da dahil olmak üzere yeni paralarla erkenden girmeyi hedefleyen kripto kârlarını çeşitlendirdi.

9. Brock Pierce
$ 700m- $ 1b

Pierce, Mastercoin ve Ethereum da dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimi için erken bir yatırımcıydı. Bir DAO’ya (merkezi olmayan özerk organizasyona) 1 milyar dolar bağışta bulunmak için halka açık planlar yapmıştır.

10. Michael Novogratz
$ 700m- $ 1b

Novogratz, 2008 mali krizinde büyük kayıplar yaşayan bir yatırım fonu yöneticisi idi. Kripto alanındaki yatırımları ve ticareti servettine büyük bir rebounda neden oldu ve şimdi Kanada’da faaliyet gösteren bir kripto bankası olan Galaxy Digital’de çalışıyor.

Previous Coinbase, Birkaç Haftada Beklenen SegWit'i Çıkardı
Next Binance, Kripto Para Ticaretini Durdurdu

About author

You might also like

Güncel Haberler 0 Comments

Facebook Kripto Para ve ICO Reklamlarını Yasaklıyor

30 Ocak Salı günü yayınlanan Facebook’un blog postunda, sosyal medya platformunun kripto para birimleri ve ICO reklamlarını içeren “yanıltıcı veya aldatıcı tanıtım uygulamaları” kullanılan reklamların yasakladığını ve reklam politikası güncellendiğini

Altcoin Haber 0 Comments

Oyun Endüstrisi Gelecekte Blockchain Gelişmelerinden Yaralanacak

Oyun ve blockchain endüstrisi arasında bariz bir ilişki vardır. Oyun dünyasını dönüştürmek bir gecede olmaz. Bununla birlikte, blockchain’i oyun dünyasına çeşitli yöntemlerle entegre etmek için daha fazla çaba gösterilmektedir. En

Güncel Haberler 0 Comments

İngiltere Bankaları Kredi Kartı İle Kripto Para Alımını Durduruyor

Büyük İngiliz perakende bankacılık devi Lloyds, kredi kartı kullanıcılarının bitcoin gibi kripto para birimlerini satın almalarını engelliyor. Bankamatik kartları kullanan müşteriler elbette etkilenmeyecektir. İlk önce Telegraph’tan bildirilen Llyods Banking Group,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply