Fransa’nın maliye bakanı, gelecek yıl Buenos Aires’te düzenlenecek olan G20 Zirvesinde Bitcoin hakkında kamuoyu tartışması yapılması çağrısında bulundu. Fransız haber kanalı LCI’yi konuşan Le Maire, Bitcoin’in uluslararası hükümetler forumunda, özellikle yönetmelik konusunda konuşulması gerektiğini söyledi:

“G20 zirvesi bu sene Arjantin’de gerçekleşecek. Nisan ayında düzenlenecek zirvede Arjantin, Bitcoin konusunda bir tartışmaya ev sahipliği yapcak. Açıkçası spekülasyon riski bulunuyor. G20 üyeleri Bitcoin’i düzenleyebilir.”

Bitcoin’in bu yılki önemli fiyat artışı, yalnızca ana akım medyada değil tüm dünyadaki hükümet yetkililerince de ilgi görüyor. Bununla birlikte, bireysel hükümetler küresel kripto para konusuna yaklaşıyor ve teknolojiyi daha geniş, farklı şekilde ele almaya başlıyorlar.

 

Şimdiye dek, Fas ve Bolivya’nın da aralarında bulunduğu sadece birkaç ülke tam bir kripto para yasağı koydu. Güney Kore bu yasakları takip edebilir. Francois Villeroy de Galhau, kripto para kullanılabilirliği konusundaki fikir birliğinin eksikliğini vurguladı. Bitcoin’in kabul edilmemesi gerektiğini savunan Galhau, geçen ay Pekin’de düzenlenen bir konferansta katılımcılara şunları söyledi;

“Bitcoin hiçbir şekilde para birimi değil ve hatta kripto paralar spekülatif varlıklar. Değerinin ve aşırı oynaklığının hiçbir ekonomik dayanağı yok. Ayrıca kimsenin sorumluluğunda değil. “

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi:

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]