GDAX Bitcoin İşlemlerini Askıya Almayı Planlıyor

GDAX Bitcoin İşlemlerini Askıya Almayı Planlıyor

Kriptopara exchange platformu GDAX, tartışmalı olan bitcoin ölçeklendirmesi önerisinin etkinleştirilmesi durumunda ihtiyati olma planlarını açıkladı.

SegWit (Ayrılmış Tanık) ölçekleme çözümünü etkinleştirmek için kullanıcılar tarafından aktifleştirilmiş soft fork (UASF)’u tetikleyen BIP 148, başka bir ölçeklendirme önerisinin popülaritesine rağmen planlarını ileriye doğru itiyor.

Bununla birlikte, SegWit2x 1 Ağustos’a kadar yeterli desteği almazsa ve BIP 148, belirli işlem zincirinde yeterli miktarda bitcoin ekosistemi desteğini almazsa, bitcoin iki rakip varlığa ayrılabilir. GDAX’in dün gece UASF’nin gerçekleşmesi durumunda yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durduracağı ve daha fazlası için harekete geçebileceği konusunda bir açıklamada bulundu.

GDAX genel müdürü Adam White, ya tek bir zincirin güçlü olarak yapılandırılması ya da ikisi ile ayrı blokzincirleri ortaya çıktığında exchange platformunun yeniden hizmete geçebileceğini yazarak şunu açıkladı:

“Her iki senaryoda da, müşterilerimizin fonlarının güvenliğini sağlamak için önlemlerimizi uygulayacağız, örneğin, bitcoin’in GDAX üzerinde yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacak ve bitcoin trading’i de duraklatabileceğiz. Örneğin hacking saldırıları veya ağda istikrarsızlık yaratan diğer faktörler ile birlikte fork çatışması tarafından oluşabilecek teknik risklerin değerlendirilmesi gerekiyor”

Ayrıca Coinbase, Mayıs ayında sektördeki yeni başlayan ve madenciler arasında yapılan ve Segwit2x teklifinin geliştirilmesine yol açan bir anlaşma imzaladı. Bu yazılımın ikinci bir beta sürümü bugün piyasaya çıkması bekleniyor.

kaynak: coindesk

 

Previous Fiyat Analizi: BTC, LTC, ETH (14.07.17)
Next Kredi Kartıyla Ethereum ve Bitcoin Almanın En Kolay Yolu

About author

You might also like

Bitcoin Haber 0 Comments

Araştırmalara Göre İngiliz Şirketler Kripto Stoklarını Farklılaştırdı

Citrix’in resmi bloguna göre, İngiliz işletmelerinin yüzde 50’sinin kripto para birimi stokladığını, ancak sadece yüzde 7’sinin Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptığını gösteren bir Anket çalışması yaptı. Bu anketle cevaplanabilen sorular şunlar:

Güncel Haberler 0 Comments

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Direncini Kırabilecek mi?

Bitcoin fiyatı, geçen hafta başından bu yana 8000 dolar üzerinde seyretse de, yeni haftaya 5 Şubat tarihinde fiyatın başladığı yer ile aynı seviyede başladı. Coinmarketcap’tan alınan son 7 günün verilerine

Güncel Haberler 0 Comments

Uber Hacklendi, Kullanıcı Bilgileri Çalındı! Mobil Cüzdanlar Riskte mi?

Dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan yenilikçi taksi şirketi Uber hacklendi. Sürücüler ve kullanıcılarının çoğunun kişisel bilgilerinin saldırıya uğradığını ve hackerlar tarafından 57 milyondan fazla kişinin özel bilgilerinin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply