Huawei Yeni Telefonlarına Bitcoin Cüzdanı Uygulaması Yüklüyor

Çinli, uluslar arası iletişim teknolojisi şirketi Huawei Technologies Co., 11 Mayıs’ta kullanıcılarına yeni Huawei cihazlarında Bitcoin (BTC) cüzdanlarını indirebileceklerini açıkladı.

BTC.com‘daki iş operasyonları başkan yardımcısı Alejandro de la Torre’ye göre Huawei, tüm yeni Huawei akıllı telefonlara önceden yüklenecek olan AppGallery uygulama mağazasında BTC.com’un Bitcoin cüzdanını piyasaya sürüyor. Bildirildiğine göre bu uygulama Huawei cihazlarda sunulan ilk kripto para uygulaması olacak.

Devlet, Android’in Google Play Store’unu ve Apple’ın App Store’unun bazı bölümlerini engellediğinden, BTC.com’daki uygulamalara erişim sınırlı durumda. Çinli yetkililer kripto para birimi değişim platformlarını ve ICO’ları yasaklarken, insanlar hala kripto para ticareti yapabilirler. De la Torre Bloomberg’e şunları söyledi:

“Çin pazarına girmek için iyi bir fırsat. Uygulamalarla nakitsiz ödemelerin kullanımı oldukça yaygın ve geleneksel bankacılık sistemi bu konuda eksik. Dolayısıyla nakitsiz ödemelerde kripto para kullanmak iyi bir örnek olacaktır. ”

Mart ayında, Huawei’nin blockchain teknolojisinde çalışan, merkezi olmayan uygulamaları (DApp) destekleyecek bir akıllı telefon geliştirmeyi planladığı bildirilmişti. Geçen sene Huawei, %20,4’lük pazar payına sahip olduğu Çin pazarında, 90,9 milyon adet sevkiyat gerçekleştirdi. Huawei’nin küresel pazar payı 2018’in ilk çeyreğinde %11,8 oldu. Huawei’nin mobil servislerinden sorumlu başkan yardımcısı Jaime Gonzalo da şöyle bir açıklama yaptı:

“Çin’deki liderlik konumumuzdan, mobil ödemelerin mızrağının ucu olarak, yakın gelecekte küresel kripto-para benimseme alışkanlıklarında büyük bir büyüme görmeyi bekliyoruz.”

Geçtiğimiz ay Huawei, akıllı sözleşme geliştirme, “işletmeler ve geliştiriciler için yüksek performanslı, yüksek kullanılabilirlikli ve yüksek güvenlikli bir blockchain teknoloji platformu hizmeti” üzerine odaklanmış bir Blockchain-as-a-Service (Baas) platformunun lansmanını duyurdu.

Bu arada Çin, ülke genelinde blok zincir standartlarını 2019’un sonuna kadar serbest bırakmayı planlıyor. Özel bir çalışma grubunun projede çalışmaya başladığı da biliniyor.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: