• BTCBitcoin₺36,852.17
  • ETHEthereum₺1,165.80
  • LTCLitecoin₺300.67
  • XMRMonero₺596.58
IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim&...
Blockchain

IBM, ABD Hükümetine “Blockchain Teknolojisine Geçelim” Dedi

IBM ve ABD Konvansiyonel Blockchain Dairesi üyeleri, 24 Eylül’de yapılan basın toplantısına göre, bir toplantıda kimlik sistemleri, ödemeler ve tedarik zincirleri için blok zincirinin kullanımını tartıştı.

IBM, geçtiğimiz günlerde, ABD Konvasiyonel Blockchain Yönetim Kurulu ile ortaklaşa hazırlanan “Blockchain’in Hükümet İçin Etkileri: Kimlik, Ödemeler ve Tedarik Zinciri Bilgileri” başlıklı bir rapor yayınladı.

Raporda belirtilen yuvarlak masada, ABD Temsilcileri Jared Polis ve David Schweikert, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) teknik direktörü olan Thomas Hardjono ve IBM’de blockchain teknolojisi ve CTO başkan yardımcısı Jerry Cuomo yer alıyor.

IBM ve MIT, Kongre üyeleriyle üç toplantı yaptı ve devletin piyasaya getirilmeden önce farklı çözümleri test edebilecekleri blockchain inovasyonunu ve düzenleyici sanal alanların devlet finansmanına olan ihtiyacını tartıştı.

Cuomo’nun basın açıklamasında dediği gibi, uzmanlar blok zincirini “bütün gün” okuyabiliyordu, ancak sonunda vatandaşlara sunulmak zorundaydı. Gündelik yaşamda blok zinciri entegrasyonu konusunda “ABD’nin harekete geçme zamanı” olduğunu vurguladı. “Blockchain hükümet için hazır, hükümeti blok zincir için hazır duruma getirelim” diye ekledi.

Amerikalıların yaşam kalitesini önemli ölçüde artırabilecek inovasyon ve blokchain uygulamaları için en iyi yasal çerçeveyi oluşturmanın önemini vurguladı. Polis ayrıca, blockchain’in “merkezileşmiş kurumlardaki gerçek güven eksikliğini” de ele alabileceğini ekledi.

Polis ayrıca ilgili kripto vergilemenin öneminden de bahsetti. “Kripto para kullanan kişilerin bir fincan kahve ya da bir dergi satın almak için vergi ödemeyeceklerinden emin olmak istiyoruz” dedi. Ancak, daha sonra kripto girişimleri için vergi muafiyeti sorulduğunda, IBM CTO’su Cuomo, küçük tutarların ötesine geçmeyeceğini söyledi.

Daha önce kripto paraların vergilendirmesine açıklık getirmek için İç Gelir Servisi’ne (IRS) çağrıda bulunan Cumhuriyet Savcısı Schweikert, görüşmesinde tıp ve sosyal projelerin blokchain çözümlerinden en fazla fayda görecek alanlar olduğunu söyledi. Bununla birlikte, verileri korumak için özel şifreleme standartlarının geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. Bu, MIT ve Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) gibi çeşitli kurumlarla ortaklığın yürüttüğü bir amaç.

Summary
Article Name
IBM, ABD Hükümetine "Blockchain Teknolojisine Geçelim" Dedi
Description
IBM ve ABD Konvansiyonel Blockchain Dairesi üyeleri, 24 Eylül'de yapılan basın toplantısına göre, bir toplantıda kimlik sistemleri, ödemeler ve tedarik zincirleri için blok zincirinin kullanımını tartıştı.
Author
Publisher Name
CoinAdam
Publisher Logo
coinmag

2012 yılından bu yana kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgilenmekteyim. Kripto dünyasında yaşanan gelişmeleri ve incelediğim konuları sizlerle paylaşıyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.