Mevcut kripto para sayısının günden güne fazlalaşıyor. Bugün itibariyle piyasada 1500’ün üzerinde kripto para bulunuyor. Hangi projenin ne ölçüde başarılı olacağını söylemek zor olsa da az sayıda proje farklı kriterleriyle yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bazı altcoinler, arkasındaki geliştirme ekibinin bir zamanlar diğer başarılı projelere ve bazılarının güvenlik özelliklerine bağlı olduğu gerçeğine dayanarak büyük başarılar elde ettiler. Ama sebep ne olursa olsun, Komodo, güvenlik özelliklerine dayanan harika bir proje olduğu kanıtlanmış bir kripto para birimi. Bu yazıda Komodo Platformu hakkında tüm bilgilere sahip olacaksınız…

Komodo nedir?

Komodo, Bitcoin blockchain’in ikinci nesil bir torunu. Bir Bitcoin çatalı olan Zcash’in bir çatalı.

Sıfır Bilgi Kanıtları (zkSNARK) ve Bitcoin blockchain’in karma gücünün özelliklerinden yararlanan Gecikmeli Proof of Work (dPoW) protokolü ile güvenlik sağlamaya odaklanan bir kripto para projesidir. Platform aynı zamanda blok zinciri platformuna başlamak isteyenlerin bunu kolaylıkla uygulayabilmelerini sağlıyor. Komodo blockchain, kendisini en iyi seçenek haline getiren platforma entegre 5 anahtar bileşenden oluşur.

Komodo Coin – KMD Nereden Alınır?

Binance, Bittrex veya ShapeShift üzerinden KMD alım satımı yapabilirsiniz.

Komodo Anahtar Bileşenleri

AGAMA

Kripto paralar için çoklu cüzdan. M-cüzdan şu anda geliştirme aşamasında olsa da birçok benzersiz özellik sunmakta. Agama Cüzdan, kullanıcıların uyguladıkları güvenlik modları arasında geçiş yapabilmelerini sağlayarak, kullanıcıların birden fazla kripto para alıp göndermesine olanak tanıyor. Fiat para birimleri için DEX (merkezi olmayan bir nakit / kripto-para birimi değişimi) ve PAX (sabit kıymet değişimi) gibi araçları entegre etme planları var. Agama wallet, coin değişimlerini de atomic swap ile gerçekleştirecek.

BARTERDEX

Komodo platformunda, SPV (Basitleştirilmiş Ödeme Doğrulaması) ve yerel / standart istemciler üzerinde atomic swap uygulayan ve merkezi olmayan bir platform. Dijital para birimlerinin merkezi olmayan bir şekilde değiştirilmesine izin veren en iyi kripto para birimi olduğu söyleniyor.

JUMBLR

Platformun anonim zkSNARK özelliklerini diğer merkezi kullanıcılardan daha verimli bir hizmet sağlamak için kullanır ve kullanıcıların herhangi bir aracıya güvenmelerini gerektirmez. Komodo’ya entegredir ve bir Jumblr dizisi elde etmek için merkezi bir sunucu gerektirmez.

ASSETCHAINS

Bu tokenler kripto para olarak kullanılır ve aynı zamanda assetchain üzerinde depolanır. Varlıklar, diğer platformlar tarafından kullanılan vekil token sisteminden farklıdır.

CİPS

Projenin dahili bir bileşenidir. Cipsler, Segwit ve Lightning Network’ü (LN) uygulayacak tek para olduğu söyleniyor.

Güvenlik

Platform üzerinde güvenlik, dPoW (gecikmeli İş Kanıtı) protokolü ve Noterleştirilmiş düğümler ile sağlanır. Komodo’da her işlem aynı seviyede güvenliklidir. Ekstra güvenlik katmanı, Komodo tokenlarının sahipleri tarafından seçilen Noterleştirilmiş düğümler aracılığıyla elde edilir. Bu düğüm, Komodo’ya bağlı zincirin bozulmadan kalmasını sağlar ve aynı zamanda Komodo platformunda madenciliği zorlaştırmaya yardımcı olur.

Atomik Swaplar

Cüzdanlar ve kripto para birimleri arasındaki fonların kolaylıkla ve hiçbir güvenlik riski olmaksızın aktarılmasını sağlar.

Teslim Edilen Varlıklar

Platform, geliştiricilerin alım satım varlıklarını, dolar gibi fiat para birimleriyle birlikte sabit hale getirmelerini sağlar. Varlıkları istikrarlı para birimlerine yönlendirmek, bu varlığın volatilitesini ve fiyatını azaltır.

Çoklu cüzdanlar

Komodo platformu kullanıcılarına ve geliştiricilerine çeşitli cüzdanlar sunuyor. Bu cüzdanlar, mevcut her işletim sisteminde indirilebilir. Masaüstü cüzdanlarına ek olarak, ayrıca çevrimdışı şifrelenmiş ve donanım ve yazılım cüzdanlarıyla uyumlu olan kağıt cüzdanı da kullanıma sunmaktadır.

Projenin ana hedefi, jeton ve madeni para ihraç, takas ve dağıtımı merkezden uzaklaştırmaktır. Komodo ayrıca merkezi olmayan uygulamalar ve kurumsal blockchain çözümleri için bir platform da sunuyor ve kripto dünyasında güvenilmez bir ekosistem sunarak hedefini başardı.

Komodo platformu, şeffaf, özel, anonim ve anlaşılabilir işlemler yapmak için Komodo’nun açık kaynaklı şifreleme parasını kullanır. Daha sonra Bitcoin’in blockchain protokolü kullanılarak güvenli hale getirilirler.

Yerel Token KMD

KMD, Komodo blockchain platformunun yerel tokenidir. Ekosistemde anonim işlemlere ve elde tutulmasına izin verir.

Toplamda 200 milyon KMD bulunacak. ICO’da toplam 100 milyon KMD fonlandı ve 90 milyonu dağıtıldı. Diğer 10 milyon Komodo ise platformunun gelecekteki gelişimi için tutuldu.

Komodo Uyumlu Cüzdanlar

Ledger Nano

Ledger, çoklu kripto para birimleri için bir donanım cüzdanıdır ve KMD belirtecini desteklemektedir. Donanım cüzdanları şu zaman için en güvenli cüzdanlardır.

Agama Wallet

Agama KMD tokenları için projenin arkasındaki ekip tarafından geliştirilen resmi cüzdandır. Masaüstü cüzdanı dahili bir değişime sahiptir ve diğer kripto paraları da destekler. Bu cüzdan KMD tokenlarını kesmek ve her yıl kâr kazanmak için kullanılır. Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir.

Komodo Paper Wallet

Komodo kağıt cüzdanı ile KMD adresinizi ve özel anahtarlarınızı basabilirsiniz. Özel anahtarları üreten yazılım, istemci-tabanlı programlardır ve bu da geliştiricilerin hangi özel tuşların basılacağını ve kimin tarafından kestirildiklerini bilmedikleri anlamına gelir. Kağıt cüzdan sahibi olmak isterseniz, kendiniz için bir tane almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Projenin Arkasındaki Ekip

Proje, jl777 takma adıyla birisinin yönettiği bir programcılar ekibi tarafından geliştirildi. Komodo projesinin lider geliştiricisi ve aynı zamanda Zcash protokolünün geliştirilmesinde rol aldı. Projenin diğer kilit üyeleri ise aşağıda görülebilir:

KMD Coin Kazancı

KMD’nizi cüzdanınızda tutmak yılda% 5 verir. En iyi yanı, internete gitmek ya da ödülü almak için herhangi bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan, hesabınızı en az bir kez kullanmaktır.

Ödülün bu özelliği, sözde kanıt blokajının uyguladığı şeydir, ancak Komodo bir kanıtlama işçiliği bloğu platformudur. Komodo ile 10 KMD’nin üzerindeki bakiyeler ödül almaya hak kazanır ve bakiyenizin her bloğu artırdığını görürsünüz.

KMD belirteçleri için önerilen cüzdan Agama cüzdanıdır. İndirmek için burayı tıklayın.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi:

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]