Kripto Para Piyasalarında Hacim Düştü; Boğa mı Ayı mı?

Coinmarketcap verilerine göre, 8 Temmuz Cumartesi günü kripto piyasalarında son 24 saatte küçük yüzdelerle, çok az parayla yapılan çok az işlem var. Toplam piyasa hacmi, 1 milyar doların biraz altında.

Bitcoin (BTC), basın saatiyle 6,635 $ civarında seyrediyor. Ya yukarı ya da aşağı doğru neredeyse hiç hareket etmese de, geçen haftadan bu yana %4 civarında artış gösterdiği olduğu için, Bitcoin bu haftaki kazanımlarını koruyabildi.

Benzer şekilde, Ethereum (ETH) yaklaşık 7 saattir 467 $ seviyesinde, 24 saatte %1’in altında yükseliş gösterdi ve son yedi gün içinde %5,5 civarında bir yükseliş görüyoruz.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte göreceli olarak 266 milyar dolar civarında.

Piyasaların kararsızlığı, olumlu ve olumsuz haberlerin bir karışımıyla birleşti. Fransız hükümet yetkilisi Jean-Pierre Landau, kriptoya bir el atma çağrısında bulundu, oysa Almanya Maliye Bakanlığı, devlet tarafından yayınlanan dijital paraların “iyi anlaşılmayan” risklerle ilişkili olduğunu söyleyerek daha ihtiyatlı bir yaklaşım benimsedi.

Daha olumlu haberler ise, blockchain endüstrisine katılan iki önemli profesyonelin haberi oldu: Winklevoss ikizleri ‘Kripto değişimi NYSE Şefi Bilgi Memuru Robert Cornish‘i işe aldı ve Facebook Mühendislik Direktörü Evan Cheng şirketin blockchain takımında aynı pozisyona taşındı.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: