Çin’in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius

Çin’in ICO Yasağı, Altına Dönüşü Hızlandırıyor: Mark Mobius

Kripto Market uzmanı Mark Mobius, ICO’lar açısından Çin tarafından alınan ve kripto para birimleri düzenleyen son sert kararın, kripto para birimlerine güven konusunu riskli bulan yatırımcıların yatırımlarını altına kaydıracağına inanıyor.

Cryptomarket’teki son patlama dijital para birimlerinin bazı hükümetlerin burnunu kalktığını ve bu darbenin Mobius için bir uyarı işareti olduğunu gördü.

Hükümetler, teröristler, uyuşturucu satıcıları ve bilgisayar korsanları

Dijital para birimleri için ana akımın genişlemesi, kriptoparaları önemli derecede meşrulaştırdı. Ancak, tadını çıkaran yeni bir coin cinsleri var.

Artık pek çok alanda karşımıza çıkan ICO’lar, uyuşturucu satıcılarının, silah kaçakçılarının, terörist grupların ve kara para aklayanların da kullandığı bir sistem olabilir. Hayali projeler için insanlara sunulan ICO’lar, bilgisayar korsanları ve borsa manüplatörlerinin ağına da takılabilmeniz olası. Bunun yanı sıra merkeziyetsiz olarak işlemesi ve doğru projeye destek verildiğinde pozitif getirileri fazlaca olan bir olay.

Ayrıca Mobius; “Kripto para birimleri kontrolden çıkmaya başlıyor ve bunlar dünya hükümetlerinin ilgisini çekecek.” dedi.

Mali düzen rahatsız edici

Çin Halk Bankası, ICO’lar hakkındaki soruşturmayı, mali düzenini bozan faaliyetleri nedeniyle ülkede yasaklamasıyla sonuçlandırdı.

Mobius için bu, dijital para birimlerine olan güvenin sarsıldığını gösteriyor. Ayrıca bu denli iyi kurulmuş emtiaları terk ettikten sonra yatırımcıların, altına yönelik bir geri dönüş yolu izleyeceğini düşündüğünü belirtiyor.

Amerika’daki SEC’in, son zamanlarda ICO’lar üzerinde özel ihtisas sahibi olmadığı sürece, bunları menkul kıymet olarak sınıflandıran bir karar vermesi sadece Çin’i etkilemiyor.

Güven meselesi

Mobius; “Büyüyen bir pazara yapılan bu büyük darbelerin ona verilen güveni sarstığını düşünüyor. Yeni zeminleri kırmaya devam ederken dijital para birimlerinin önünde uzun bir yol var, ancak yolları tam da net değil.

İnsanlar bir değişim aracına ihtiyaç duyuyor ve buna güvenmeleri gerekiyor, Şu anda güven kesinlikle iyi – Bitcoin ile insanlar alıp satabiliyorlar. Bunun makul bir piyasa olduğunu düşünüyorsunuz – ancak hükümet darbesi geldiğinde kriptopara biriminin düşeceğini görmeye başlayacaksınız.” dedi.

kaynak: cointelegraph

Previous Bitcoin Fiyatı 4300 Dolara Düştü. Faktörler ve Trendler
Next Bitcoin Yasağı Gerçekçi Değil; Çin'in Öncü Gazetesi

About author

You might also like

Altcoin Haber 0 Comments

Binance Borsasında Şüpheli Hareketlenme, Binance Hacklendi mi?

Bugün Binance Borsasında şüpheli hareketlenmeler görüldü. Birçok kullanıcı “Binance Hacklendi mi?” sorusunu sormaya başladı. Ticaret hacmine göre dünyadaki en iyi kripto para borsası olan Binance’in kullanıcıları, hesaplarında şüpheli etkinlikler olduğunu

Güncel Haberler 0 Comments

Balinalar Bitcoin Sularında: Tüm Gözler 10 ve 18 Aralık Tarihinde

Bitcoin alanına giren yeni pazar oyuncuları, 10 ve 18 Aralık tarihlerinde CME ve CBOE tarafından vadeli işlemlerin başlamasını ve buna bağlı olarak yatırım yapmayı bekliyorlar. CME’den gelen haberler bile Bitcoin

Bitcoin Haber 0 Comments

Bitcoin Mining Devi Bitmain İsviçre’ye Giriyor

Çin merkezli olan ve bitcoin madenciliğinin büyük bir bölümünü elinde tutan Bitmain şirketi, İsviçre’de kurulan yeni bir iştiraki ile Avrupa’ya girmek için hazırlanıyor. Handelszeitung’un yayınladığı bir haberde, şu anda inşaat

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply