New York Menkul Kıymetler Borsası Bitcoin İşlemlerini Başlatıyor

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) sahibi Intercontinental Exchange, New York Times’ın 9 Mayıs Çarşamba günkü haberine göre, müşterilerin Bitcoin satın almasına ve elinde bulundurmasına izin vereceğini açıkladı. Bu hareketle NYSE, bir hafta içinde kriptoya açılacak ikinci Wall Street devi olacak.

New York Times’ın bildirdiği üzere, NYSE sahibi Intercontinental Exchange (ICE), sonunda müşterilerine bitcoin sahibi olabilecekleri ticaret sözleşmelerini sunmayı planlıyor. Haberin yayınlanmasından sonra, bir Goldman Sachs yöneticisi, bankanın Bitcoin vadeli işlemlerini birkaç hafta içinde başlatacağını teyit eden bir açıklama yaptı.

ICE ve Goldman, kripto para birimleriyle uğraşan geleneksel finansın giderek daha büyük bir kısmına hakim olmaya başlıyor. Ayrıca diğer yeni oyuncular arasında, gelecekte bir kripto para birimi ticaret platformu kurmanın gayet açık ve olağan olacağını açıklayan NASDAQ da var.

Pozisyonlar, şu anda manşetlere karşı çıkan endüstri perspektifleri ile çelişiyor. Bu, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’in yorumları gibi. Buffett; bu hafta da BTC’yi “fare zehirine” benzetiyordu.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: