Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu

Çin özel siber güvenlik şirketi SlowMist, 28 Haziran’da Tether’de (USDT) çifte harcama olanağı sağlayan bir güvenlik açığı buldu.

SlowMist attığı tweet’de, USDT’yi isimle doğru alan değerleri olmadan adlandırılmamış bir exchange’e gönderebildiklerini belirtir. Bu, bireylerin gerçekten gönderilmeden belirteçler için kredilendirilebileceği anlamına gelir ve bu da çift harcamaya yol açabilir. USDM’in oluşturulduğu platform olan OmniLayer’ın kurucusu SlowMist’in tweet’inden sonra, hataya bir açıklama getirildi:

“Görünüşe göre, burada olan şey bir borsa işlemlerde geçerli bayrağı kontrol etmiyordu. Bir valid=false işlemini ve sonrasında ikinci olarak “çiftE harcama” işlemini (valid=true), aynı zamanda kabul ettiler. Bir şeyleri kaçırmadığım sürece, bu sadece bir zayıf borsa entegrasyonu.”

Crypto gözlemcisi CryptoMedication, hatanın resmini yayınladı;

Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan OKEx, mevcut hatayla ilgili bir açıklama yayınladı. Borsa, SlowMist tarafından açık ile ilgili haberdar edildiğinde bir dizi kontrol yaptığını belirtti ve ardından OKEx’in “savunmasızlığa maruz kalmadığı” belirlendi.

CryptoMedication’a göre, “iki kat harcama” güvenlik açığı, bunun sonsuza kadar sömürülmesi olası olabilir şeklinde ciddi imalar taşıyor. CryptoMedication, “bir Tether sorunundan daha fazla, bir borsa sorunu gibi görünüyor…” dedi.

Bu haftanın başlarında Tether, ABD doları tarafından 1:1 desteklendiği iddia edilen 250 milyon yeni token çıkardı. Tether daha önce Mart ayı sonunda 300 milyon token çıkarmışve bu da Bitcoin’de (BTC) küçük fiyat artışına yol açmıştı. Tether 2017 yılında, Texas Üniversitesi’nde Tether’in BTC fiyat manipülasyonu için bir araç olarak kullanıldığını iddia eden bir araştırmanın da konusu olmuştu.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: