TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi

2,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimi olan TRON (TRX), bağımsız halka açık zincirine geçişini takiben ana ağını da (mainnet) 25 Haziran’da aktif hale getirdi.

TRON Vakfı tarafından hazırlanan  “Bağımsızlık Günü” temalı geçiş ile 31 Mayıs’ta piyasaya sürülen ve Ethereum (ETH) blok zincirinin bir parçası olan TRON, 25 Haziran’da kendi ana ağına taşındı. Mainnet geçiş dönemi için geliştiricilerin çalışmaları, yatırımcıların ERC-20 standart jetonlarını yeni ağa taşıyabilmelerini sağlamak için neredeyse dört hafta sürdü. TRON Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Twitter’da “Bağımsızlık Günü”nü böyle duyurdu:

Blog yayınına göre vakıf bir platform sağladı, topluluk ve paydaşların en son bilgileri 12 saatlik bir canlı akış yoluyla almaları için bir kanal oluşturdu. Vakıf, “TRON topluluğunun üyeleri TRON mainnet’in farklı özelliklerini test edebilmeleri için 12 saatlik canlı akış sırasında az sayıda TRX verdi”.

Bağımsız ağa geçiş, merkezi olmayan uygulama (DApp) gelişimini destekleyen bir temel katman kamu blok zinciri platformu sağlayarak TRON’un bir Ethereum rakibi olması iddialarını test edecek. TRON’un geliştiricileri, iç testleri ile ağın Ethereum’dan “400 kat daha hızlı” olduğunu gösterdi.

ERC-20 tokenları sadece Ethereum platformunda tasarlanıp kullanılmaktadır ve paylaşılmasına, başka jetonlarla değiştirilmesine veya kripto cüzdanına aktarılmasına izin veren belirli standartlara dayanmaktadır. ERC-20 ayrıca yeni belirteçlerin oluşturulmasını son derece kolaylaştırsa da, akıllı bir sözleşme için ödeme olarak kullanıldığında jetonların istemeden imha edilebileceği durumlar vardır. Bu sorunu çözmek için, Ethereum topluluğu ERC-223 adlı yeni bir standart üzerinde çalışıyor.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: