TrueUSD (TUSD) Binance Borsasında Listeleniyor

TrueUSD (TUSD), Binance borsasında yerini alıyor ve fiyatı 1,02 $ seviyesine geldi. Bir noktada, fiyat 1.10 $’a kadar yükselse de konumunu hızla düzeltti.

TUSD’nin hacmi son 24 saatte 12 milyon dolara yükseldi. Binance ticaretinin lansmanı sırasında varlık, 18 milyondan fazla token ile tedarik artışını da gördü – TUSD’nin yaklaşık 4 milyon jetonla başladığını göz önüne aldığımızda bu son aylarda önemli bir artış.

Eşleşmeleri nedeniyle TUSD, USDT’nin yaptığı gibi birçok altkoin pazarına likidite enjekte etmeyecektir. TUSD bunun yerine volatiliteye karşı bir koruma olacaktır. Piyasadaki düşüşler sırasında, Bitcoin fiyatlarının batmaya başlaması durumunda, zaman zaman değeri saklamak için çeşitli jetonlar kullanılır. TUSD’nin bu işlevi yerine getirmesi mümkün görünüyor.

Binance Coin (BNB) de bir likidite kaynağı olarak kullanılıyor, ancak dalgalanan fiyatı ticaret kararlarını zorlaştırıyor. BNB, Bitcoin’in tekrar 8 bin dolara yaklaşmasından sonra kendi zirvene yakın olan 14.34 $ seviyelerinde yer alıyor.

TUSD ticareti henüz başlamadı ve şimdiye kadar günlük hacim toplam arzdan daha düşük. Tether’a gelince, kripto ticaretindeki payı %15 seviyesinde dengeleniyor ve toplam arz her 24 saatte bir defadan fazla işlem görüyor.

TUSD tokenları, kullanıcılar yeni satın aldıklarında üretilir. Bazen satın alma işlemleri toplu olarak yapılır.

Şimdilik, yalnızca arz arttı ve ekip, diğer exchange platformlarına gönderilmek üzere tokeni öngördü. Artık USDT varlığının durması, yeni sabit fiyatlı tokenin, alıcılar için kripto paralarına girmeye razı olan bir rampadır. Ekstra 12 milyon dolarlık ticaret gelecekte likidite ve ticaretin artmasında rol oynayabilir.

Yorum Yapın!

%d blogcu bunu beğendi: