Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kriptopara ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken, Verge bu misyonu, doğrulama işlemlerini tamamen anonim hale getirerek daha da ileriye götürüyor. Para birimi neredeyse hiç iz bırakayarak, kullanıcılara anında anonim işlem yapma imkanı sunuyor.

Peki bu nasıl mümkün olabiliyor? Verge, Tor ve I2P ağlarınınki gibi, kişisel verilerinizi gizleme üzerine kurulmuş oldukça gelişmiş bir blokaj zinciri teknolojisini kullanıyor. RSK teknolojisinin gelecekte uygulanması ile Verge, kullanıcıların toplam gizliliğini koruyarak akıllı sözleşme işlevselliği sunacak ve böylece bu özellikleri birleştiren pazardaki tek kriptopara olma özelliğini kazanacak.

Neden sadece VPN kullanmıyor?

VPN  ile bağlantı kurulurken bağlantıyı direk olarak site ile siz kurmuyorsunuz. VPN sağlayınıcınız da aradaki bağlantıyı izleyebilir durumda. Bu nedenle uçtan uca işlemleriniz korumasız kalabilir.Böyle bir durumda VPN hizmeti sağlayan sunucunuza log kayıtlarınızı, ilgili bilgilerinizi paylaşmış olursunuz ve bir zaman kayıtlarınızı açık etmeyeceğine de güvendiğinizi peşinen belirtmiş sayılırınız. XVG ile kullanıcıların, gizliliklerinin korunması için herhangi bir üçüncü kişiye / tarafa güvenmesi gerekmez.

Verge’nin Teknik Yapısı Nasıl?

XVG, % 100 açık kaynaklı bir projedir. The Verge Community, yeni özellik uygulamaları ile ilgili olarak yapılan tüm kararlarda ve içeriğinde yer almaktadır. Verge, temel bir geliştirme ekibinin, XVG’nin mevcut temellerini iyileştirmek için sürekli çalıştığı, tabandan tarz bir projedir. Lansmanında ICO yoktu ve herhangi bir token dağıtımı da gerçekleşmedi.

XVG’yi Benzersiz Kılan Özellikleri Neler?

Birçok şifreli para birimi var ve genellikle birbirlerine çok benziyorlar. XVG’yi diğerlerinden ayıran özellikleri ise şunlar:

  • Token dağılımını, kullanıcı sayısını ve diğer istatistiklerin görülebilmesini sağlayan bir public blok zinciri var. Ayrıca meta işlem verilerini anonim tutuyor.
  • RSK teknolojisinin uygulanmasıyla Verge, smart contract entegresi ile de, ilk gizlilik odaklı kriptopara olmayı amaçlıyor.
  • İşlemler, 30 saniyede bir blok bulunması sayesinde oldukça hızlı.
  • Hem masaüstü hem de mobil işletim sistemi için birden fazla cüzdan uygulaması geliştirerek kitlesel kabul görmüştür.
  • Adanmış bir geliştirme ekibi ve güçlü bir yetenekli topluluk tarafından yönlendirilen, açık kaynaklı bir projedir.
  • Toplam Verge miktarı 16.5 milyar olarak belirlenmiştir. Bu tür kripto paralar daha adil bir dağıtım sağlamaktalar. Piyasa manipülasyonunu büyük ölçüde engelleyerek, Verge’yi düzenli ödemeler için uygun hale getirmek.
  • XVG, transaction’larını farklı block zincirleri ve madencilik cihazlarıyla kazı yapmayı mümkün kılan, çok zincirli bir algoritma kullanıyor.
  • XVG’nin madeni yoktu ve bir ICO değildi.
  • Wraith Protokolü, şeffaflığı değerlendirmek ve loglara göz atmak isteyen herkesin erişebileceği bir defterin üzerinden işlem yapma seçeneği sunarken, istenildiğinde işlemleri özel olarak kolayca gizleyebiliyor.

CoinMarketCap Anlık Verge Bilgileri;

Verge Nereden Alınır?

Verge, Binance platformu üzerinden kolayca al-sat yapabiliyor!

Referanslı Link: https://www.binance.com/?ref=12556029

Ayrıca Bkz;

Altcoin Nereden ve Nasıl Alınır? Adım Adım Anlatım

 

Previous Bitcoin Fiyatı 2018'de 28.000 Dolar Olacak - Moas
Next Ripple En Büyük Altcoin Oldu!

About author

You might also like

Güncel Haberler 1Comments

Yeni Türk Kripto Para Borsası Binans Kullanıcı Kayıtlarını Başlattı

Gün geçtikçe daha hızlı bir ivmeyle gelişen ve büyüyen kripto para dünyasına, yeni bir Türkiye merkezli kripto para borsası daha dahil oldu. Binans, 26 Şubat 2018 tarihinde kullanıcı kayıtlarını almaya

İncelemeler 0 Comments

BitMEX – Yeni Bitcoin ve Altcoin Borsası

Bitcoin ve Altcoin Borsası BitMEX yeni kullanıcıları ile tanışmayı bekliyor. Yeni açılmış bir kriptopara borsası olan BitMEX kaldıraç sistemine de olanak sunuyor. Bitcoin’in dışında; Ethereum (ETH), Ethereum Klasik (ETC), DASH (DSH),

Altcoin Rehberi 5 Comments

Altcoin Nereden ve Nasıl Alınır? Adım Adım Anlatım

Kriptopara ekosistemlerine hergün daha fazla insan merak duymakta ve katılmak istemektedir. Gerek medyadan duyulan kripto para haberleri, gerek internet reklamları, gerekse kripto paralardan çoktan milyoner olmuş insanların hikayelerini duymak sonucunda,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply