Wall Street Analisti, Traderlar için Bitcoin Yoksulluk Endeksi Yarattı

Wall Street Analisti, Traderlar için Bitcoin Yoksulluk Endeksi Yarattı

Wall Street strateji uzmanı ve Fundstrat Global Kurucu Ortağı Thomas Lee, Bitcoin (BTC) sahiplerinin cari fiyatlarla nasıl çalıştığını bilmelerini sağlayan bir “muhalif endeks” geliştirdi.

Endeks, Bitcoin Misery Index (BMI – Bitcoin Yoksulluk Endeksi) olarak adlandırılıyor ve yatırımcıların BTC borsalarındaki volatiliteden faydalanmaları için bir yatırım aracı olarak tasarlandı. VKİ, sıfırdan 100’e kadar olan bir ölçekte, volatilite ve kazanan tradelerin toplamı gibi faktörler hesaba katılarak hesaplanıyor. Gösterge düşük olduğunda, satın alma fırsatı en iyisidir ve aynı şekilde satış içi de tersi geçerli.

 

Lee, CNBC’ye açıkladığı bir raporda;

Bitcoin yoksulluk endeksi %27’nin altında olduğunda, bitcoin 12 aylık en iyi performansını gösteriyor. Her yıl yaklaşık bir sinyal üretiliyor. BMI endeksi bir “yoksulluk” seviyesinde olduğunda, gelecekteki geri dönüşler çok iyi oluyor. diyor.

Raporda, Bitcoin yoksulluk endeksi şuan %18.8’de, bunun 6 Eylül 2011’den bu yana, mutlak minimum seviye olduğu belirtildi.

Lee’nin yorumları, 5 Mart Pazartesi günü haftalık 11.675 dolara ulaştıktan hemen sonra BTC’nin neredeyse yüzde 27 oranında kaybettiği önemli bir seyri izlediği zamanda geldi. Ayrıca Bir dizi olumsuz haber, kripto pazarları hakkında daha fazla düzenlemeyle ilgili endişelerin artmasına neden oldu.

7 Mart’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tüm platformların alım satım amaçlı menkul kıymetleri, kuruma kayıt ettirmek zorunda olduğunu belirten bir bildiri yayınladı. Buna ek olarak, Japon yetkililer, 8 Mart’ta bildirildiği üzere, iki kripto para borsasının işlemlerini geçici olarak durdurdu ve yedi adet ceza bildirimi daha yayınladı.

Bitcoin fiyatı şu sıralar Aralık 2017’de 20.000 Dolarlık seviyesinin %50’sinden daha düşük bir seviyede işlem görmesine rağmen Lee, 2018 yılı sonunda 25.000 dolarlık iyimser tahminini terk etmedi.

Tom Lee, BTC’ye yönelik yukarı yönlü görünümleri ve düzenli raporlar ve bitcoin üzerinde resmi fiyat hedefleri yayınlayan tek büyük Wall Street stratejisti olarak biliniyor.

Previous McAfee; Kuzey Kore Türkiye'nin Finans Kurumlarına Saldırdı
Next INS Ecosystem Hollandalı Güçlü Distribütör ile Anlaşma İmzaladı

About author

You might also like

Bitcoin Haber 0 Comments

BitMEX – Yeni Bitcoin ve Altcoin Borsası

Bitcoin ve Altcoin Borsası BitMEX yeni kullanıcıları ile tanışmayı bekliyor. Yeni açılmış bir kriptopara borsası olan BitMEX kaldıraç sistemine de olanak sunuyor. Bitcoin’in dışında; Ethereum (ETH), Ethereum Klasik (ETC), DASH (DSH),

Altcoin Haber 0 Comments

İngiltere’de Binlerce Önemli Siteye Coin Mining Virüsü Bulaştı!

The Guardian, kötü amaçlı yazılımlar ile gizlice coin mining (madencilik) yapan yazılımın yayıldığını bildirdi. İngiltere hükümetinin sitesinin de içinde olduğu binlerce yüksek profilli siteye yayılan malware önlenmeye çalışılıyor. Zararlı yazılım,

Güncel Haberler 0 Comments

Western Onion, Para Transferleri için Ripple’ı Test Ediyor!

Uluslararası finansal hizmet sağlayıcısı Western Onion’ın Finans Sorumlusu Raj Agrawal, 14 Şubat tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda, Western Onion’ın uluslararası para transferleri için Ripple’ı test etmeyi onayladığını açıkladı. Dünya çapında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply