Ana Sayfa Kripto Para Haberleri 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Harekete Geçti

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Harekete Geçti

Kartal gözlü kripto meraklıları, dün 1 milyar dolarlık Bitcoin ‘in yeni oluşturulmuş bir adrese taşınmasıyla alışılmadık bir Bitcoin hareketi gördü.

İşlem 6 Eylül Cuma günü, çeşitli adreslerden yeni yaratılan bir adrese toplandı. 700 Dolarlık bir işlem ücreti ödendi ve bu oran normal işlem ücretlerinden çok daha yüksek.

Fonların 2016’da oluşturulan bir adresten geldiği görülüyor. Bu adrese yapılan ortalama işlem 15.000 BTC’ye ulaşıyordu, ancak çekme işlemleri de vardı. Adresin 2017 ve 2018 yıllarında forklardan gelen tüm BCH ve BSV’leri hala var görünüyor. Her durumda, atıl durumda olan bir cüzdan hayata geri döndü ve bu süreçte yaklaşık değer 100.000 BTC’ye ulaştı.

Her zamanki gibi, kripto dünyası bilinmeyen balinanın kim olduğu konusunda birçok imkan sundu. Bazıları bitcoinlerin VanEck ve 5 Eylül’de işlem görmeye başlaması planlanan ETF çözümlerine bağlı olabileceğini iddia etti. Diğerleri, bugün müşteri mevduatını kabul etmeye başlayan Bakkt ile bağlantı kurmayı tercih etti.

Kripto Twitter’daki birkaç analist, orijinal adreslerin bir kısmını Huobi’ye kadar takip ettiğini iddia etti. Normalde, bu büyüklükteki hareketler değişim veya normal cüzdan bakımı yapan borsalara bağlıdır. Bununla birlikte, borsalar genellikle bir seferde 5.000 BTC’lik daha küçük bloklar halinde fon taşırlar. Tek çekimde bu kadar büyük bir miktar taşımak olağandışıdır.

Yine bazı kesimler, yatırımcılardan birkaç milyar dolar değerinde BTC biriktiren ponzi sistemi Çin’li PlusToken ile bağlantı kurmaya çalıştı.

Yorum yapanların çoğunda 1 milyar doların, bir saatten daha az bir sürede 700 dolarlık bir maliyetle banka müdahalesi, devlet onayı veya belgeye gerek kalmadan transfer edildiğini vurgulayarak, Bitcoin’in güzelliğini ortaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...