bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin12 Milyon TL'lik Bitcoin Dolandırıcılığı! İşte Detaylar

12 Milyon TL’lik Bitcoin Dolandırıcılığı! İşte Detaylar

Bugün sabah saatlerinde çok sayıda ilde eş zamanlı Bitcoin dolandırıcılığı operasyonu yapıldı ve birçok kişi gözaltına alındı.

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ederken bunu fırsat bilen doladırıcılar da piyasaya yeni giren tecrübesiz yatırımcıları sömürmeye devam ediyor. Son olarak milyonlarca BTC vurgunu yapan bir çete resmen çökertildi.

Milyonlarca liralık kripto para vurgunu yapan dolandırıcıları takibe alan siber suçlar dolandırıcılığı ekipleri bu sabah 3 ilde eş zamanlı olarak operasyon başlattı. Sabah saatlerinde İstanbul olmak üzere toplam 3 ilde kripto para dolandırıcılığı yapan çeteye yönelik operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda çok sayıda dolandırıcı çete mensubu gözaltına alındı.

Konuyla ilgili edinilen bilgilere göre dolandırıcıların kurbanları kazanç sağlama vaadiyle kandırdığı daha sonra ise katılımcıların hesaplarını bloke ederek BTC’leri kendi hesaplarına aktardığını ortaya çıkardı.

Soruşturma kapsamını genişleten Siber Suçlara bağlı polis ekipleri, 12 milyon lira değerindeki BTC varlığını kendi hesaplarına aktardığı iddia edilen 9 kişiden 8’ini yakalayarak gözaltına aldı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17