13 Milyon Liralık Kripto Hırsızlığı Operasyonu: 6 Tutuklama

Bir Türk kripto para borsasında, 20 Aralık 2018 tarihinde, toplam 13 Milyon Türk Lirası değerindeki kripto paranın çalınmasının ardından Siber...

0
13 Milyon TL Kripto Para Operasyonu

Bir Türk kripto para borsasında, 20 Aralık 2018 tarihinde, toplam 13 Milyon Türk Lirası değerindeki kripto paranın çalınmasının ardından Siber Suçlarla Mücadele ekipleri harekete geçti ve 23 şüpheli göz altına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 5 Şubat’ta İstanbul, Ankara, İzmir, Afyonkarahisar, Bursa, Bolu, Antalya ve Edirne’de düzenlenen operasyonda yakalanan 23 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen zanlılardan 6’sı tutuklanırken 9’si adli kontrol şartıyla, 8’i ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Dijital para alım satımı yapan bir şirketin Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi toplamda 13 milyon lira tutarındaki kripto paranın, 20 Aralık 2018’de 04.00 ile 07.00 saatleri arasında iki kullanıcı hesabı üzerinden farklı adreslere transfer edilerek zarara uğratıldığı tespit edilmişti.

Vurgunun hangi Türk kriptopara borsası üzerinden yapıldığı henüz açıklanmadı ve şuan hiçbir kriptopara borsası da açıklama yapmış değil.

Kaynak: Anadolu Ajansı

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.