Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz 2017 Yılında En İyi Performans Göstermiş 10 Kripto Para

2017 Yılında En İyi Performans Göstermiş 10 Kripto Para

2017 yılını artık geride bıraktığımız göre, geçtiğimiz yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerini ele almanın zamanı geldi. Bitcoin, 20.000 dolara doğru kısa bir yolculuğa çıktı, ancak yüzdelik kazançlar açısından ilk 10’a bile giremedi.

Diğerlerine nazaran daha yaşlı bir coin olan Dash, Aralık ayının ortasında her zaman yüksek olan %13,900’lük büyümeye ulaşan etkileyici kazançlar yayınladı. Dash’in fiyatında bir miktar gerileyerek, %9,265 artışla beşinci sırayı elde etti. Benzer şekilde, Ethereum, % 9,162 kazanç elde etti ve listede altıncı sırada yer aldı. En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, yılı %5,045’lik bir kazançla kapadı ve dokuzuncu sırayı kazandı.
Geçtiğimiz yıl yeni kripto paralar için de son derece iyi geçti. NEM ve Ardor sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı aldılar. Stellar, Binance Coin, OmiseGo ve Golem ilk onda yerini aldı. Bitcoin ise %1.318 artışla on dördüncü sırada yer aldı.

Ripple Daha Fazlasını Yaptı

Merkezi banka odaklı dijital para birimi olan Ripple, geçtiğimiz yıl %36,018’lik bir geri dönüşle altın madalyayı elde etti. 1 Ocak 2017’de Bitcoin’e 1.000 dolarlık bir yatırım, yıl sonunda 13.180 dolar değerine denk geliyordu. Ripple’e yatırılan 1000 $ ‘ın değeri ise yıl sonunda 360.018 $ olacaktı.

Ripple, ikinci çeyrekte iyi bir büyüme yaşarken, gerçek dalgalanma Aralık ayının son haftalarında gerçekleşti ve bu durum, Ethereum’dan piyasa değeri ile ikinci sırayı kaptı. Bitcoin, geçen yıl başlıklardaki çoğunluğu görmesine rağmen, Ripple’in fiyat performansıyla karşılaştırmaya başlayamıyor.

2018’de ne olacak?

Toplam kripto para piyasası değeri bugün 673 milyar doları bulan rekor bir seviyeye ulaştığında, 2017 mitinginin yakında sona ereceğine dair bir işaret yok. Kripto para meraklısı gazeteci Max Keizer, toplam dijital para piyasasının 5 trilyon Dolar veya daha fazla olacağına, sadece Bitcoin’in kendisinin ise 100.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Keizer, Bitcoin’in altı rakamın yolunun dijital altın olarak nitelendirildiğini savunuyor. Diğer kripto para birimlerinin ise ödemelere odaklanmak için daha uygun olduğunu iddia ediyor:

“Bitcoin’in kendisini Altın 2.0 olarak belirtirken, Dash kripto ödeme seçeneği ortaya çıkıyor. Bitcoin ölçeklendirme tartışmalarından hayal kırıklığına uğrayanların, ödemeleri için Dash’ı benimsemelerini ve Bitcoin Core’u Gold 2.0 üzerinde çalışmaya devam etmeleri için yalnız bırakmalarını öneriyorum. ”

Ünlü hisse senedi toplayıcısı Ronnie Moas, Bitcoin için iyimser bir tavır içerisinde. Kısa zamanda Bitcoin fiyatının 28.000 Doları aşacağına inanıyor;

“Bitcoin’in mevcut sayısı insanların düşüncelerinden çok daha düşüktür. Bir sürü Bitcoin kayboldu, bir kısmı kazılmadı ve Bitcoin’ini herhangi bir fiyata satmayacak benim gibi bir çok insan var. ”

Peki altcoinciler? Bitcoin’in sözde “hakimlik” faktörü şu an sadece %37.5 ‘tir ve bu da tüm zamanların en düşük seviyelerinde. Bitcoin hakimiyeti metriği, kripto para pazarının toplamının ne kadarının Bitcoin tarafından “hakim” olduğunun bir ölçüsüdür. Bitcoin’in şu anda 250 milyar doları bulann piyasa değeri, diğer kripto para birimlerinin toplamının 673 milyar sterlini ile bölünüyor. Bu, Bitcoin hakimiyet yüzdesini % 37.2 olarak gösteriyor. Bir yıl önce Bitcoin’in hakimiyeti % 90’ı aşmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...