Ana Sayfa Kripto Para Haberleri 2018 Sonlarında 9000 BTC Toplayan Balina Tüm Bitcoin'lerini Sattı

2018 Sonlarında 9000 BTC Toplayan Balina Tüm Bitcoin’lerini Sattı

2018’in sonlarında 9.000 BTC biriktiren bir Bitcoin balinası, 22 ay ve iki teslim aşamasından sonra satıldı.

Büyük miktarda BTC tutan bireysel bir trader olan Bitcoin (BTC) balinası, iki yıl sonra kar elde etti. Whalemap‘ten alınan veriler, balinanın 2018’in üçüncü çeyreğinde yaklaşık 9.000 BTC satın aldığını gösteriyor.

Verileri paylaşan “Bizans Generali” olarak bilinen bir trader şunları söyledi:

”Bu balina bir efsanedir. 2018’de 6.000 civarında büyük baloncuğu görüyor musunuz? Bu, orada biriken neredeyse 9.000 BTC’dir. 2 yıl ve 2 büyük teslim olayından sonra nihayet kar elde etti.”

Balina, iki büyük teslimiyet aşamasıyla yaklaşık 22 ay boyunca BTC’de kaldı. Bitcoin, ilk olarak Ocak 2019’da ve ikincisi Mart 2020’de olmak üzere iki kez 4.000$’ın altına düştü. Yatırımcı her iki dönemde de bekledi ve sonuçta 12.000$ civarında satış yaptı.

Bir balinanın tuttuğu Bitcoin sayısı. Kaynak: Bizans Generali, Whalemap

Bitcoin Balinası Ne Öneriyor?

16 Ağustos’ta Cointelegraph, büyük balina kümelerinin 12.000 ile 14.000$ aralığında bulunduğunu bildirdi. 12.000$ seviyesinde, birçok balina ya kar ediyor ya da başa baş ilerliyor, bu da balinaları satış için bir teşvik edebilir.

Balinaların, Bitcoin’in yerel bir zirveye ulaştığı konusunda ihtiyatlı olduğunu gösterip göstermediği belirsizliğini koruyor. Balinalar, varlıklarının büyüklüğü nedeniyle likiditeyi takip ediyor. Muhtemelen artan perakende faaliyetinin bir sonucu olarak satmak için yeterli likidite olduğunu hissediyorlarsa, muhtemelen satış yapacaklardır.

Bu nedenle bir balinanın satışı, Bitcoin’in zirveye ulaştığını göstermez. Kısa vadede konsolidasyon şansını artırdığı iddia edilebilir. Ancak BTC, temel destek seviyelerinin altına düşene kadar, yerel bir zirvenin oluştuğunu öne sürmek için erken.

Bazı balinaların mevcut seviyelerde kar alıyor gibi görünmesinin bir nedeni, Bitcoin’in nispeten yüksek spot hacmi olabilir. Bitcoin Jack olarak bilinen başka bir tradera göre, piyasa spot piyasa tarafından “beceriksizce” yönlendiriliyor.

Bitcoin Jack olarak bilinen trader şunları söyledi:

“Pazar şimdilik garip bir şekilde spot güdümlü olmaya devam ediyor. Piyasa göreceli olarak yüksek zincir üzerinde hakimiyet olmaya devam ediyor. Fiyat genişlemesi bu nedenle tekrar yakın görünüyor. Yön belirsiz ama düşük türevler, spot ve spot değişim ve zincir üzerindeki hakimiyet, irrasyonel bir tepe göreceğimizi gösteriyor. “

Piyasa ağırlıklı olarak türev piyasası tarafından yönlendirildiğinde, balinaların arayacağı daha az likidite vardır ve küçük geri çekilmeler büyük fiyat hareketlerine neden olabilir.

Yatırımcıların yakın vadede beklentileri

Kısa vadede traderlar, Bitcoin ile ilgili duyarlılığa karışmaya devam ediyor. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası ve Cointelegraph Piyasaları analisti ve tam zamanlı bir trader olan Michael van de Poppe, 11.450$’ı kaybederse BTC’nin 10.000$’a kadar düşebileceğini söyledi ve dedi ki:

“11.600$’lık bir ret olduğu için buraya gitmek oldukça kolay. 11.450 – 11.500$ alanını tutarsak, önümüzdeki hafta 12.000$’a doğru bir çıkış yapacağımızı düşünüyorum. Yeşil bölgeyi kaybediyorum ve 10.700$’ı hatta 10.000$’ı hedefliyorum.”

Fiyattaki yaklaşık üç kat artışın ardından yakın vadede bir konsolidasyon aşaması, uzun vadede Bitcoin ivmesini güçlendirebilir.f

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.