Ana Sayfa Analiz 24 Eylül: Ethereum, Ripple ve Cardano Fiyat Analizi

  24 Eylül: Ethereum, Ripple ve Cardano Fiyat Analizi

  Bugün Çin’den gelen bir haber ile yeniden düşüşe geçen kripto para borsası, bir türlü toparlanma sürecine giremedi.

  0

  Ethereum, Ripple ve Cardano’da da durum bundan farksız değil. Kripto paralar için yine ekside kapanacak bir gün daha bitmek üzere.

  Ethereum

  Etherum, geçen hafta 3 bin 500 civarlarındaydı. Ancak hafta başında Çin’den gelen Evergrande haberleri ile etkilenen kripto piyasasından o da payına düşeni aldı. Bu hafta kripto varlık yüzde 21 düşüş yaşadı ve 3 bin doların altına geriledi. Hafta başında ir baş ve omuz modelinin boyun çizgisinin ve 50 günlük MA’nın altına kaymasıyla ether’de düşüş süreci başladı. Haftanın ilk gününde 3 bin desteğine tutunan ve biraz üzerinde günü tamamlayan kripto ikinci günde de düşüşünü sürdürdü.

  Çarşamba ve Perşembe günlerinde yeniden 3 bin doların üzerine çıkan kripto, yine Çin’den gelen bir başka haber ile yüzde 9 değer kaybetti ve 3 bin desteğini kaybederek 2 bin 800 dolaylarından işlem görmeye başladı.

  ETH/USD Kaynak:TradingView

  Ripple

  Tüm kripto varlıklar gibi Ripple’da Çin’den gelen iki kritik haber ile düşüşünü sürdürdü. Kripto varlık yalnızca bu hafta yüzde 17, bugün ise yüzde 6’lık bir düşüş yaşadı. Ancak XRP’nin düşüşü geçtiğimiz Pazar günü başlamıştı. Kripto para 50 günlük MA’nın altına düştü. Hafta başı itibari ile de 200 günlük MA’yı 0,875 dolarda destek bulana kadar kaybederek devam etti.

  Haftanın ikinci gününde ise desteğine tutunmaya devam eden kripto, Çarşamba günü ile birlikte 1 dolar dolaylarından işlem görmeye devam etti. Ancak alıcıların yarattığı etki çok kısıtlı kaldı ve 100 günlük MA’yı kıramadı ve yeniden düşüş başladı.

  İleriye baktığımızda, ayılar 100 günlük MA’nın altına iterse, ilk destek 0,8282 dolarda (2020 en yüksek seviyelerinde) yatıyor. Bunu 0,8 ABD Doları (aşağı yönlü 1,272 Fib Uzantısı), 0,732 ABD Doları (aşağı yönlü 1,414 Fib Uzantısı), 0,7 ABD Doları ve 0,65 ABD Doları takip ediyor.

  XRP/USD Kaynak: TradingView.

  Cardano

  ADA bu hafta yüzde 11 düştü. 2,24 bandına oturan kripto, Pazartesi günü 50 günlük MA’nın altına düştü ve Salı günü destek 1,88 $’da bulunana kadar düşmeye devam etti.

  Daha spesifik olarak, ADA 2.00 $ (.618 Fib Retracement) seviyesinde destek buldu ve Çarşamba günü oradan toparlandı.

  Dün ADA, 50 günlük MA’da dirence ulaşmak için kısa bir süre düşen bir trend çizgisini geçti. Bugün erken saatlerde 2,50 dolara kadar yükselmeye devam etti ancak o zamandan beri 2,20 doların altına düştü.

  ADA/USD Kaynak: TradingView.

  Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir.

  YORUM YOK

  Bir Cevap Yazın

  Exit mobile version