Ana Sayfa Kripto Para Haberleri 24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok'ta Yakalandı

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalan Jaravijit Bangkok’ta Yakalandı

24 Milyon değerinde Bitcoin (BTC) dolandırdığı iddia edilen Tayland vatandaşı Prinya Jaravijit, geçtiğimiz günlerde Bangkok’taki Suvarnabhumi Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Gazeteye göre Jaravijit, aynı suçla bağlantılı olarak erkek kardeşinin gözaltına alınmasından iki ay sonra ABD ‘den yola çıkarak Güney Kore’den bir uçuş ile Bangkok’a geldi.

Tutuklandıktan kısa bir süre sonra, dolandırıcılığa ve kara para aklamaya karşı komplo suçlamasıyla aranan Jaravijit, sorgulandığı yerel polise teslim edildi. Avukatlarının ise kefalet için başvurmaya hazır oldukları bildirildi.

Taylandlı iş ortağı Chonnikan Kaewkasee da, Bangkok Post gazetesine göre Ocak ayında Finlandiyalı yatırımcı Aarni Otava Saarimaa gibi Tayland Suçları Koruma Dairesi‘ne (CSD) şikayette bulundu. Diğer altı şüpheliyle birlikte Jaravajit’in, Dragon Coin (DRG) tabanlı bir plana 24 milyon dolar değerinde BTC yatırımı yaptığını iddia ettiler.

Ancak, Saarima ve Kaewkasee, sözde yatırımdan, DRG’ye yatırım kanıtlarından haberleri olmadığını ve hissedarlar toplantısına davet edilmediklerini söylediler. CSD, fonların BTC cüzdanlarından çekildiğini, baht’a dönüştürüldüğünü ve daha sonra iddia edilen dolandırıcılar tarafından harcandığını belirtiyor.

Ekim ayında, Tayland Kara Para Aklama Bürosu, Jaravijit’in ailesinden ve davaya bağlı diğer insanlardan, 6.4 milyon dolar değerindeki fonlara el koydu ve şüphelileri dolandırıcılıkla suçlamaya hazırlanıyor.

Prinya Jaravijit’in, kardeşinin tutuklanmasını takiben suçlamalardan kaçmak için ABD’ye kaçtığı bildirildi. 8 Ekim’e kadar Tayland’a dönmesi emredildi, ancak bun gerçekleşmedi. Tayland Dışişleri Bakanlığı daha sonra Jaravijit’in pasaportunu iptal etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...