800 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanı Yeniden Harekete Geçti

İçerisinde 111,114 Bitcoin bulunan olan ve mevcut döviz kurları üzerinden 800 milyon ABD Doları eden bir Bitcoin cüzdanı, 2014’ten bu...

0

İçerisinde 111,114 Bitcoin bulunan olan ve mevcut döviz kurları üzerinden 800 milyon ABD Doları eden bir Bitcoin cüzdanı, 2014’ten bu yana uykuya dalmıştı ancak son zamanlarda bir Reddit kullanıcısının analizine göre aktif hale geldi.

Bu cüzdanın arkasında kimler olduğuyla ilgili bir dizi teori gelişiyor. Bazı insanlar bunun Satoshi olduğunu düşünüyor, diğerleri ise Silk Road adlı bir dark market’e bağlı bir cüzdan olduğunu söylüyor. Bu cüzdan Mt Gox’a bağlı olabilir veya belki de sadece bir anonim balina yatırımcısıdır.

Bu eski mega cüzdandan, kripto borsalarına toplam 115 milyon dolar gönderildi. Açıkçası, bu cüzdana her kim sahip olursa olsun, bu Bitcoin’lerden bazılarını nakit olarak almaya veya aktif olarak ticaret yapmaya başlayabilir. Cüzdan dört yıl önce oluşturulduğunda, içerisindeki Bitcoin’ler 71,5 milyon dolar değerinde idi.

Yaklaşık 4 milyon Bitcoin’in sonsuza dek kaybolduğu ve bu tür analizlerin genellikle cüzdanların uzun yıllardır uykuda olup olmadığını görmeye başladığı tahmin ediliyor. Bu, ne kadar Bitcoin’in gerçekten kaybolabildiğini sorgulatmaktadır, çünkü uykudaki tüm büyük cüzdanlar belkide sadece insanların doğru zamanda satmayı beklemesi olabilir.

Bu cüzdanın ani yeniden aktivasyonunun bir pazar düşüşüne neden olabileceğine dair bazı söylentiler var. Bununla birlikte, dünya çapında her gün milyarlarca dolar değerinde Bitcoin işlem hacmi var ve bu cüzdandaki Bitcoinler bir günde satılmış olsa bile, piyasada dramatik bir etki yaratmayacaktır. Gerçekte, bu Bitcoinler yavaş satılıyor ve birçoğu hala tutuluyor, bu yüzden bu pazarda kayda değer bir etki yaratmayacak.

Bu, Bitcoin pazarının ne kadar güçlü olduğuna iyi bir örnek oldu. Bitcoin pazarı, dünya çapındaki büyük talep nedeniyle Bitcoin’de bir milyar dolarlık satışını rahatlıkla yapabilir.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.