bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,370.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,469.71
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $414.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinABD Bankaları Bitcoin İşlemlerine İzin Verecek!

ABD Bankaları Bitcoin İşlemlerine İzin Verecek!

Fidelity National Information Services (FIS), yüzlerce ABD bankasının kripto paralar ve Bitcoin ile ilgilenmeye başlamasına izin vermek için NYDIG ile ortaklık kurdu.

Stone Ridge’in kripto odaklı yan kuruluşu olan NYDIG, Jacksonville merkezli ödeme çözümleri sağlayıcısı Fidelity National Information Services ile bir ortaklık imzaladıktan sonra, bu yıl yüzlerce ABD bankası müşterilerinin BTC işlemi yapmasına izin verecek.

Bitcoin (BTC)

NYDIG’in bankacılık çözümleri başkanı Patrick Sells, bu hareketin sıradan Amerikalıların ve şirketlerin en büyük kripto para birimine ulaşmasını kolaylaştıracağını iddia etti.

”Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla BTC satın alabilmelerini kolaylaştırmak.”

NYDIG başkanı Yan Zhao‘ya göre ise Coinbase gibi kripto para borsaları, Paypal ve Square gibi popüler ödeme uygulamaları kripto kullanıcıları için ana yollar olmaya devam ederken, daha küçük ABD bankaları kripto meraklısı bazı kalabalıkları cezbetmek istiyor.

Kripto para topluluğunu saran bankacılık karşıtı duyarlılığa rağmen, yapılan bir NYDIG anketi, bazı kişilerin BTC’ye girmek için borsalara veya diğer hizmetlere kaydolmak istemediklerini ve bankaları tercih ettiklerini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.17%
$48,370.00
$565.93
Ethereum (ETH)
0.24%
$3,469.71
$8.33