bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,430.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,061.89
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $288.85
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Hedge Fonları Varlıklarının Yüzde 10,6'sını Kripto Paralarda Tutacak

ABD Hedge Fonları Varlıklarının Yüzde 10,6’sını Kripto Paralarda Tutacak

Kuzey Amerika hedge fonları, şu anda kripto para meraklısı yatırımcıların öncüsü durumunda. Ancak Avrupa Birliği ve İngiltere fonları da çok geride değil ve varlıklarının %6,8’ini beş yıl içinde kripto paralarda tutmayı hedefliyor.

Dünya çapındaki riskten korunma fonlarından 100 finans görevlisinin katıldığı yeni bir anket, sektörün yakın vadede dijital varlıkları benimseme konusunda önemli bir artış planladığını gösteriyor.

Intertrust tarafından yapılan bu anket, küresel hedge fonları tarafından tutulan kripto varlıklarının 312 milyar dolara ulaşabileceğini gösteriyor. ABD merkezli fonlar, önümüzdeki beş yıl içinde portföylerinin kripto para oranlarını ortalama %10,6’ya yükseltmeyi bekliyor.

Kripto Para

Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık merkezli fonlar ise ABD’ye göre biraz daha mütevazı bir rakam verdi, ortalamada %6.8. Anket, her biri ortalama 7,2 milyar dolarlık varlıkları yöneten fonların baş mali sorumlularını içeriyor. CFO’ların bizzat kendileri, portföylerinin en az %1’inin kripto paralarda olmasını bekliyorlar.

Paul Tudor Jones gibi yüksek profilli hedge fon yöneticileri, ekonomideki enflasyonist eğilimlerle ilgili endişeler arasında Bitcoin’in vokal savunucuları oldular. SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci ise altından daha üstün olduğunu düşünerek Bitcoin’in bir değer deposu olarak potansiyelinin farkında.

Sektörde kripto para birimlerini destekleyen bir diğer büyük isim ise varlık yöneticisi Brevan Howard’ın kurucu ortağı Alan Howard. Daha bu hafta haberini sizinle paylaştığımız gibi Howard, Nomura tarafından Ledger ve CoinShares ile ortaklaşa oluşturulan bir dijital varlık saklama hizmetleri sağlayıcısına yaptığı önceki yatırımın ardından iki dijital varlık girişimine yatırım yaptığını açıklamıştı. Ayrıca One River Digital Asset Management’ta %25 hisseye sahip. Bununla birlikte, Brevan Howard’ın doğrudan kriptoya yatırım yapma planlarına dair raporlar da var.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.25%
$32,430.00
$81.08
Ethereum (ETH)
2.26%
$2,061.89
$46.60