Ana Sayfa Kripto Para Haberleri ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin'e Yer Verdi

ABD Kongresi Ortak Raporunda İlk Kez Bitcoin’e Yer Verdi

ABD Kongresi 13 Mart’ta yayımlanan yıllık Ortak Ekonomik Raporunda, ilk defa Bitcoin, kripto paralar ve Blockchain teknolojisine yönelik bir bölüm oluşturdu.

2018 Ortak Ekonomik Raporu, gelecek yıl için analiz ve öneriler içeriyor. Bölüm, kripto paralar ve Blockchain’in, ABD ekonomisindeki etkisine dair bilgi sağlamaya yönelik olarak kuruldu.

 

Raporda, 2017 yılın için “Kripto paralar yılı” olarak bahsediliyor. Bitcoin, Google’ın 2017 yılındaki en çok arananlar listesinde küresel bir haber konusu olarak ikinci sıraya yerleştiğini gösteriyor.

Bazı kripto paraların fiyatları, Dow Jones ve S&P 500 gibi bazı önemli endeksleri geride bırakarak çarpıcı bir artış gösterdi.

Raporda;

“… Eğer dijital para birimleri gelecekte daha az uçucu hale gelirse, bu alandaki varlıkları değerlendirmek daha kolay olabilir ve bireyler bunları bir değişim aracı olarak daha sık kullanmaya başlayabilirler.” deniyor.

Kripto para piyasa kapitalizasyonu, hızla yükselen fiyatlardan etkilendi. 2017 başında, tüm Bitcoin’lerin toplam dolaşımdaki değeri yaklaşık 15,5 milyar dolardı, ancak yıl sonunda yaklaşık 14 kat artarak 216 milyar dolara çıktı. Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi dijital para birimleri de benzer kazanımlar yaşadı.

Ancak rapora göre, Janet Yellen de dahil olmak üzere birçok önde gelen ekonomist hala kripto para birimlerinin standart para tanımına uyduğunu ve Bitcoin’i “son derece spekülatif bir varlık” olarak adlandırımasının aptalca olduğunu düşünüyor.

Yazarlar, her düzeydeki hükümet kurumlarını yeni teknolojilerin hayata getireceklerimi göz önünde bulundurmak ve incelemek üzere tavsiyede bulunuyorlar. Yani, Blockchain’in ajans verimliliğini artırma ve siber saldırılara karşı güvenliği sağlama potansiyelini tanıyorlar.

Rapor, “Politikacılar, düzenleyiciler, girişimciler ve geliştiriciler, Amerikalıları dolandırıcılık, hırsızlık ve suistimale karşı koruyacak şekilde Blockchain teknolojilerini hızla düzenleyebilmelerini sağlamak için birlikte çalışmalı.” diyor.

Rapor ayrıca Blockchain’in “hacking’e büyük ölçüde dayanıklı olduğunu” ve “daha ​​birçok potansiyel uygulamaya sahip olduğunu” vurguladı.

Analiz, hükümet organlarının Blockchain’in devrimci teknolojisini görmezden gelemeyeceğini gösteriyor. Raporda, teknoloji, sağlık hizmetleri ve kritik finansal altyapı ve enerji altyapısı gibi hayati alanlarda kullanılabilir olduğu da belirtiliyor.

Bu haftanın başlarında Sermaye Piyasası, Menkul Kıymetler ve Yatırım Alt Komitesi, ABD hükümetinin daha fazla düzenleyici adımlar atması gerekli olduğunu belirterek, ABD’de Kripto para, ICO ve Blockchain geliştirme konularının konuşulacağı bir toplantı için bir araya gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...