bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell Ne Dedi?

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell Ne Dedi?

Tüm gözler bugün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşmadaydı.

FED Başkanı Jerome Powell bugün yaptığı konuşmada, yatırımcılara yükselen tahvil getirilerini kontrol altında tutacağına dair herhangi bir güvence veremedi ve ardından tahvil faizleri yeniden yükselişe geçti.

Jerome Powell

Faizlerdeki hızlı artışın son zamanlarda dikkatini çektiğini söyleyen Powell, Fed’in harekete geçmesi için tahvil faizlerinde daha yüksek oranda artış görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, parasal gevşemede herhangi bir değişiklik için hedeflere doğru gerçek bir ilerlemenin gerektiğini belirten Jerome Powell;

“Hedeflerimize ulaşma sözümüze güçlü şekilde bağlıyız. İstihdamda artış beklemek için güçlü gerekçeler var ancak 2021’de tam istihdama ulaşılması pek mümkün değil” dedi ve ekledi;

Ekonomi toparlandıkça, enflasyonun yükselmesini bekliyorum. Fed enflasyon hedefine ulaşmak için araçlarını kullanacak. Enflasyonda geçici bir artış görülmesi halinde sabırlı olacağız. Faiz artışı rehberliğimiz oldukça açık ve oraya ulaşmak biraz zaman alacak.” 

Fed Başkanı’nın açıklamasının ardından ABD’nin 10 yıllık hazine tahvil getirisi %1.53’e çıktı ve altının ons fiyatı 1700 Dolar’ın altına indi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42