bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,474.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,834.17
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $332.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinABD Seçimleri Yaklaşırken, Bitcoin'in Geleceği Ne Olacak?

ABD Seçimleri Yaklaşırken, Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

2020 ABD seçimlerine çok az bir zaman kalmışken, seçimlerin piyasaları ve Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği merek ediliyor.

Bitcoin fiyatı, şu ana kadar yükselişine devam etti ve Ekim ayına kadar %30 oranında artış gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden, kampanyalarının son gününe girerken küresel piyasalar oldukça gerdin durumda.

Donald Trump ve Joe Biden

Geçen hafta Dow Jones, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındaki başkanlık yarışı final turu için hazırlanırken, Mart’taki Covid-19 krizinden bu yana en kötü hafta ve ayını kapattı.

Bu arada Bitcoin, hisse senedi piyasalarından uzun süredir ayrılma belirtisi gösteriyor. BTC son bir haftada değerine %5 ekledi. Bu da Bitcoin yatırımcıları arasında, Bitcoin’in tarihi 2017 boğa koşusundan bu yana hissedilmeyen ve sarsılmaz görünen bir yükseliş hissiyatını besledi.

Exante İcra Direktörü Anatoliy Knyazev e-posta yoluyla;

“Bir Trump galibiyeti muhtemelen borsa oyuncuları tarafından memnuniyetle karşılanacak ve Bitcoin diğer varlıklarla birlikte büyümeye devam edecek. Ancak, borsada düşüşe yol açabilecek bir Biden zaferi, doların değer kaybetmesi beklentisine dayalı olarak Bitcoin lehine de işe yarayabilir.” dedi.

Bitcoin yatırımcıları, BTC’yi artan belirsizlik ve risk zamanlarında altın gibi potansiyel olarak yükselen güvenli bir liman olarak görüyorlar.

DeVere Group‘un CEO’su Nigel Green;

“Piyasalar belirsizlikten nefret ediyor. Bu nedenle itiraz edilen bir sonuç durumunda, güvenli liman varlıkları, özellikle altın ve Bitcoin gibi egemen olmayan sınıflarda bir artış elde edecek.” dedi.

Bank of America ekonomistleri, tartışmalı bir seçim olursa hisse senetlerinin %20’ye kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Kripto para koruma fonu Arca‘nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, Business Insider‘a verdiği bir röportajda; “Yatırımcılar sadece bir kazanan olduğunu bilmek istiyorlar” dedi.

Dorman, Biden zaferinin Bitcoin ve altın için dört yıl daha Trump’tan daha iyi olacak, benzeri görülmemiş düzeyde bir hükümet harcaması anlamına geleceğini düşünüyor.

“Demokratların enflasyon önlemleri için daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ancak bir noktada açık bir kazanan olduğu sürece, her şey daha da yükseliyor.”

Bitcoin ve kripto para topluluğunun diğer daha radikal unsurları da Biden zaferinin Bitcoin’in bu hafta daha yükseğe sıçrayabileceği anlamına geleceğini düşünüyor.

Bitcoin savunucusu ve The Keizer Report‘un sunucusu Contrarian Max Keiser, Biden galibiyetinde Bitcoin fiyatının yükseleceğini ve Biden yönetiminin her şeye el koyacağına dair asılsız korkuları artıracağını tahmin etti.

Keiser, Cointelegraph‘a verdiği bir röportajda “Trump ile ABD’nin Bitcoin’e daha düzenli bir geçiş şansı var, bu yüzden fiyat daha yavaş yükselecek” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.8%
$41,474.00
$1,576.01
Ethereum (ETH)
5.61%
$2,834.17
$159.00