bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,697.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,874.69
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinABD Seçimlerini Kimin Kazandığı BTC'yi İlgilendirmiyor; Grayscale CEO'su

ABD Seçimlerini Kimin Kazandığı BTC’yi İlgilendirmiyor; Grayscale CEO’su

Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri, dünyanın her yerinde dikkat çekmeye devam ediyor. Kripto alanı ve özellikle Bitcoin topluluğu da iki başkan adayı Donald Trump ve Joe Biden arasındaki savaşı yakından izliyor.

Grayscale CEO’su Barry Silbert, seçim sonucunun Bitcoin’i etkileme olasılığının düşük olduğuna inanıyor.

Barry Silbert, Bitcoin’e özel önem vererek, çeşitli kripto yönlerini kapsayan bir çalışmanın ardından Grayscale’in son raporunu desteklemek için görüşlerini bildirdi. Silbert, attığı bir tweette seçim sonucunun hükümetin daha fazla para basmasını ve giderek endişe verici hale gelen enflasyon oranını körüklemesini engellemeyeceğini belirtti.

Her iki adayın da para basımını durdurmayacağını ve Bitcoin’in tek ilgilendiği şey olduğunu söyleyen Silbert, kim seçilirse seçilsin Bitcoin’in kazanacağına inanıyor.

Bitcoin, 2020’de Harika İlerliyor

Grayscale’in raporu, Bitcoin’in 2020’nin bazı kısımları için iyi bir trend içinde olduğunu ortaya koyuyor, bu da seçimin neden olduğu gerginliklerin BTC pazarını gerçekten olumsuz etkilemediği anlamına geliyor.

2019 ile karşılaştırıldığında Bitcoin, 2020’de daha iyi durumda. 2019’da ABD merkezli yatırımcıların sadece %36’sı Bitcoin’i benimserken, 2020’de ise bu oran %55’e yükseldi.

Bu olumlu eğilim, potansiyel yatırımcılar arasında artan kitlesel farkındalığa bağlanabilir. Artık daha fazla insan önceki yıllara göre BTC’yi tanıyor. Ayrıca, ilgilenen yatırımcılardan gerçek Bitcoin yatırımcılarına yüksek dönüşüm oranı, kriptoyu büyük kitlelere ulaştırdı. 2019’da ABD’deki BTC piyasasında yaklaşık 21 Milyon yatırımcı vardı. 2020’de ise 32 Milyon yatırımcı var.

Güvenli Bir Liman Olarak Bitcoin

BTC’yi besleyen bir diğer faktör de, artan enflasyonlar nedeniyle BTC’nin güvenli bir sığınak olarak görülmesi. Grayscale gibi büyük kurumlar, Bitcoin pazarına ciddi paralar harcayarak çok miktarda BTC satın aldı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.92%
$41,697.00
$1,634.52
Ethereum (ETH)
5.69%
$2,874.69
$163.57