bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,401.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,913.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $352.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinABD'li Emlak Şirketi Satışlarında Kripto Ödeme Yöntemi Kullanacak

ABD’li Emlak Şirketi Satışlarında Kripto Ödeme Yöntemi Kullanacak

Bitcoin ve diğer kripto paralar her geçen gün daha çok insanın hayatına dahil oluyor. ABD’nin ünlü emlak şirketi de bu konuda somut adım attı ve Manhattan’daki projesinin satışlarında Bitcoin’i kabul edebileceğini açıkladı.

Çin’in güçlü gazetelerinden South China Morning Post’ta çıkan habere göre ABD’li Magnum Real Estate Group, Manhattan’daki projesi için kripto ödeme yöntemini kabul etmeye hazırlanıyor. Şirket bunun için ünlü kripto ödeme sistemi Bitpay ile anlaşmaya vardı. Projede satılacak olan üç dükkan için 29 milyon dolar talep eden emlak şirketi, buna karşılık denk gelen Bitcoin miktarını da ödemelerde kabul edecek.

Şirket Blokchain ile Daha Çok İşlem Yapmayı Hedefliyor

Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden emlak şirketinin 4 milyar dolarlık portföyü bulunuyor. New York’un en önemli kurumlarından olan Magnum Real Estate Group’un böyle bir karar alması da kripto para dünyasının ilgisini çekti. Emlak şirketinin yöneticisi ve ortağı Ben Shaol konu ile ilgili şöyle konuştu: “Bitcoin işlemlerinde öncüyüz ve blok zinciri kullanarak daha birçok işlemin yapılabileceği bir yol görüyoruz”

Gelecekteki Satışlar Bitcoin İle Yapılabilir

Şirket tarafından alınan bu karar sonrasında ilerleyen projelerin de Bitcoin ile satışı gündeme geldi. Şirket yetkilisi Shaoul, alıcıların seçimlerinin bu noktada önemli olacağını söyledi. Manhattan’daki emlak satışından istenen reaksiyon elde edilirse şirketin daha sonraki projelerinde de Bitcoin önemli ödeme birimlerinden olabilir. Shaoul yaptığı açıklamada bu yıl içerisinde üç projesinde daha BTC kullanabileceklerine işaret etti. Şirket ayrıca perakende satış alanlarının üzerindeki diğer daireleri de sattı ve bazıları kripto ödeme yoluyla gerçekleşti.

Magnum tarafından satışa çıkartılan üç dükkan 29 milyon dolarlık değerleme aldı. Buna göre günümüz BTC/Dolar kuruna göre 641 bitcoin ödeme yapan kişi bu dükkanların sahibi olabilecek.

Kripto Ödeme Bitpay Üzerinden Gerçekleşecek

Şirket alacağı Bitcoin ödemelerini ünlü kripto para ödeme sistemi olan Bitpay ile gerçekleştirecek. İki kurum arasında konu ile ilgili anlaşma da gerçekleşti. BitPay’in baş ticari yetkilisi Sonny Singh konu ile ilgili şöyle konuştu:

 “Kripto’nun güzelliği, küresel bir dijital varlık olmasıdır; alıcı ödeme yapmak için sadece bir QR kodunu tarar ve işlemlerini kısa süre içerisinde sonuçlandırır”

Singh’in açıkladığı gibi, müşteri satın alma işlemini kripto ile yapar ve BitPay ödemeleri Magnum adına doğrular ve alır.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.57%
$42,401.00
$2,361.74
Ethereum (ETH)
7.87%
$2,913.05
$229.26