bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,565.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,908.69
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriABD'nin İkinci En Eski Bankası State Street, Kripto Para Sektörüne Giriyor

ABD’nin İkinci En Eski Bankası State Street, Kripto Para Sektörüne Giriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski ikinci bankası olan State Street, yeni bir kripto ticaret platformunun teknolojisini sağlamayı kabul ederek kripto para endüstrisine giriyor.

Bankaya ait bir döviz teknolojisi sağlayıcısı olan Currenex, yeni kripto ticaret platformu Pure Digital için ticaret altyapısını ve teknolojisini sağlamak adına kripto şirketi Puremarkets ile bir anlaşma imzaladı. Perşembe günü haberi açıklayan Pure Digital, kripto para ticareti endüstrisini daha da keşfetmek için banka ile işbirliği yapacağını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre Pure Digital, fiziksel teslimat ve banka gözetimi ile dijital varlıklar ve kripto para birimleri için tam otomatik bir tezgah üstü pazar olacak. 2021’in ortalarında piyasaya sürülmesi planlanan yeni platform, kurumsal yatırımcıların ikili kredi ve çoklu saklama çözümleri kullanarak ticaret yapmasına izin verecek.

Bununla birlikte State Street, Mart ayı sonlarında bankanın son dokuz yıldır çoklu varlık portföylerinde Bitcoin’in rolünü araştırdığını duyurdu.

“Bitcoin için bir hisse senedi hedge olarak durum henüz yapılmadı, ancak bu yönde ilerliyor olabilir. Yatırımcılar için kilit nokta, risk azaltma tercihlerini ve potansiyelini Bitcoin’in beklenen çeşitlendirmesi ve optimum tahsisatını belirlemek için geri dönüş özellikleri ile birleştirmektir.”

Banka, son yıllarda kripto para birimi endüstrisini aktif olarak araştırıyor. 2019’un sonlarında banka, kripto para borsası Gemini ile işbirliği içinde bir dijital varlık pilotu duyurdu. Pilot, Gemini Custody ile bankanın arka ofis raporlamasını birleştirmek için dijital varlık alanındaki araştırma ve geliştirmeyi temel aldı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.64%
$42,565.00
$2,400.67
Ethereum (ETH)
6.52%
$2,908.69
$189.65