bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,126.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,348.43
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $311.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinAKN Token, Kripto Para Borsası Bittrex'te Listelendi

AKN Token, Kripto Para Borsası Bittrex’te Listelendi

Akon’un Afrika’daki fütüristik şehrinin temel para birimi Akoin (AKN), popüler borsa Bittrex’te listelendi.

Ünlü hip hop sanatçısı, kripto parası Akoin’in Bittrex’te listelendiğini ve ticaretin bu hafta başlarında başladığını duyurdu.


Ünlü rapçi ve Akoin’in kurucu ortağı Jon Karas, yeni bir canlı yayında bu eklemeyi önemli bir kilometre taşı olarak nitelendirdi.


Ünlü rapçi, Akoin‘in küresel ödeme ağında ve özellikle Afrika’daki az gelişmiş ülkelerde devrim yaratmayı hedeflediğini belirtti.

Akon, kendi kripto para birimini yaratma fikrinin nasıl ortaya çıktığını kısaca özetledi. Birkaç yıl önce, ABD’den ve Avrupa’dan Afrika’ya seyahat ederken birkaç farklı fiat para birimini dönüştürmek zorunda kaldığını belirtti. Sık seyahat edenler için bunun rahatsız edici bir şey olduğunu fark eden ünlü rapçi, Senegal yerel para biriminin ülke dışında hiçbir değeri olmadığını da keşfetti. Aynı zamanda, kripto para birimleri hızla artıyordu ve kavramla tanıştıktan sonra, “işte bu, burada ihtiyacımız olan çözüm bu” diye karar verdi.

Akoin’in, gerçek hayatta Wakanda olarak tanımlanan fütüristik bir şehir olan Akon City‘ye güç vermesi planlanıyor. Akon City, temel para birimi olarak kripto para birimine sahip ilk şehir olmanın yanı sıra, tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak.

Akon City


Son raporlar, Akon City inşaatının 2021’in başlarında başlayacağını belirtiyor. Akon, bu şehir projesinde başarılı olursa, konsepti diğer Afrika ülkelerine franchise verebileceğini ima etti.

AKN token, listlendikten sonra %20 düşüş yaşadı ve şu anda 0,00000939 BTC civarında işlem görüyor. 24 saatlik hacim ise yalnızca 17 BTC civarında.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.14%
$39,126.00
$837.30
Ethereum (ETH)
1.23%
$2,348.43
$28.89