bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,690.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,940.57
tether
Tether (USDT) $0.999015
binance-coin
Binance Coin (BNB) $354.55
Ana SayfaKripto Para HaberleriAlameda Research, Oxygen'e 40 Milyon Dolar'lık Yatırım Yaptı

Alameda Research, Oxygen’e 40 Milyon Dolar’lık Yatırım Yaptı

Kripto ticaret şirketi Alameda Research, İsviçre merkezli DeFi ana aracılık şirketi Oxygen’e 40 Milyon Dolar’lık yatırım yaptı. MultiCoin, Genesis Capital ve CMS de yatırım yapan şirketler arasına katıldı.

Oxygen, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir ekosistem olan Serum’da başlayacak.

Türev borsası FTX CEO’su ve hem Serum hem de Oxygen’in danışmanlarından biri olan Sam Bankman-Fried, Solana blok zincirinin hızının (saniyede yaklaşık 50.000 işlem) ve düşük maliyetlerinin basit borçlanmadan daha karmaşık çözümleri barındırmasını sağladığını söyledi.

“DeFi, 1 Milyar kullanıcıya ve 10 Trilyon Dolar’lık zincir içi değere ulaşabilir. Ancak projeler yüksek ücretler, tıkanıklık ve ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle sınırlandı.”

Sam Bankman-Fried

Ayrıca Bankman-Fried, The Block ile yaptığı röportajında sarmalayıcıların ve arayüzlerin kullanıcıların deneyimini artırmak için kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Oxygen ayrıca, 100 Milyon’dan fazla kullanıcıyı Serum ekosistemine getirme potansiyeline sahip olduğunu söylediği bir harita uygulaması olan Maps.me cüzdanıyla bir entegrasyon duyurdu.

Bankman-Fried, Maps.me kullanıcılarının bu entegrasyonu kullanarak cüzdana token şeklinde para yatırabileceklerini, depolanırken bu token’lardan getiri elde edebileceklerini ve nihayetinde otel rezervasyonları gibi mal ve hizmetler için ödeme yapabileceklerini açıkladı..

Bankman-Fried’e göre token sahipleri, Oxygen’in net gelirlerinin %100’ünü alma hakkına sahip ve bugüne kadar 100’e yakın projeye yatırım yapan Alameda Research gibi yatırımcılar için ana teşvik görevi görüyor.

“Oksijen gelişimini finanse ediyoruz ve sonunda insanların buraya geldiği şey protokolün yönetişim token’ları. Bunlar, protokolün ne yaptığına dair söz sahibidir, ondan elde edilen gelir üzerinde yönetişim sağlama dahil.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.03%
$42,690.00
$439.71
Ethereum (ETH)
2.75%
$2,940.57
$80.87