bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,430.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,061.89
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $288.85
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiAlchemix, Bir Hatadan Sonra alETH Sözleşmesini Durdurdu

Alchemix, Bir Hatadan Sonra alETH Sözleşmesini Durdurdu

DeFi kredi platformu Alchemix, platformda oluşan bir hata sebebiyle istemeden belirli para çekme işlemlerine izin vermesi ve kasanın teminatsız hale gelmesine yol açmasının ardından sözleşmelerinden birini duraklattı.

Alchemix, merkeziyetsiz finans alanında oldukça yenilikçi ve karmaşık bir platform. Örnek vermek gerekirse, bir kredi aldığınızda, kullandığınız teminat, DeFi’de verim üretmenin bir yolu olan verim çiftçiliği yoluyla çalıştırılır. Bunun yarattığı faiz ise kredinin bir kısmını veya tamamını geri ödemek için kullanılır.

Bununla birlikte alETH, Ethereum tarafından desteklenen bir simgedir. DeFi kullanıcıları, alETH için ETH değerine sabitlenmiş diğer token’ları değiştirebilir. Daha sonra kullanıcılar, platformdaki krediler için alETH’yi kullanabilirler veya başka herhangi bir token gibi takas edebilirler.

Alchemix

Bugünkü hasat sırasında, yani token ödülleri toplandığında ve havuzda token tutanlarla orantılı olarak dağıtıldığında sistemde yaşanan bir hata, izin verilmemesi gereken para çekme işlemlerine yol açtı.

”Son hasat, ETH fonlarının %100’ünü sistem tarafından geri ödenmiş borç olarak kabul edilen alETH borçlularına iade etti ve böylece para çekme işlemlerine izin verdi. Kısacası, ALETH şu anda eksik teminatlandırılmıştır.”

Bununla birlikte platformun Discord kanalında milyarder Mark Cuban, bu zorlu durumu kabul etti ve ekibi bu konuda tweet atmaya ve Discord’da bir duyuru yapmaya teşvik etti.

Alchemix daha sonra, alETH sözleşmeleriyle ilgili bir olay olduğunu ve projenin bir çözüm üzerinde çalıştığını tweetledi.

Platform daha sonra sözleşmenin duraklatıldığını ve fonların güvende olduğunu da sözlerine ekledi. Alchemix token fiyatı bu durumdan sonra %15 oranında düştü.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.25%
$32,430.00
$81.08
Ethereum (ETH)
2.26%
$2,061.89
$46.60