Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Alibaba, Blockchain ve IoT Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

Alibaba, Blockchain ve IoT Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

E-Ticaret devi Alibaba, karmaşık sınır ötesi tedarik zincirlerini basitleştirmek için blockchain ve IoT teknolojisini faaliyetlerine entegre etmek için aktif planlar yapıyor.

Yayınlanan raporlara göre Alibaba, karmaşık sınır ötesi tedarik zincirlerini basitleştirmek için, dağıtılmış muhasebe teknolojisi uygulayacak. Konuyla ilgili, Alibaba Group’un başkan yardımcısı Liu Song, şirketin uluslararası tedarik zincirleri için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını açıkladı.

Spesifik olarak, çok fonksiyonel bir blockchain çözümü geliştirmenin, firmanın yerel yönetimlerle bağlantılı olabilecek güvenli bir sisteme sahip olacağı belirtildi. Ayrıca Alibaba’nın, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve daha pek çok yeni teknolojiyi geliştirmek için girişimleri olduğu açıklandı.

2018 Aralık ayında, dış ticaret entegre hizmet platformunun, sınır ötesi tedarik zinciri platformuna yükseltildiği duyurulmuştu. Alibaba’ın sınır ötesi tedarik zinciri ürünleri başkanı Wang Tiantian, vermiş olduğu bir röportajda, firmanın dış ticaret entegre hizmet platformun lojistik maliyetini %10 oranında düşürdüklerini açıklamıştı.

Alibaba Group başkan yardımcısı ve Uluslararası KOBİ Ticaret Departmanı Genel Müdürü Yu Yong da, yeni platformun Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin imalatta yaşadığı sıkıntıları azaltacağını belirtti.

Yu Yong yaptığı açıklamada;

“Çin’in üretim geleceğinin temel gücü, çeşitlendirilmiş, farklılaştırılmış ve bölümlenmiş ürünler olacak”

Bitcoin Değişim Rehberi tarafından 2019 Şubat ayının başlarında, Alibaba Group’un bir iştiraki olan Tmall Global, ithal edilen malları takip edip, gerçekliğini doğrulayacak blok zinciri oluşumunu başlattığını açıkladı.

Blockchain teknolojisi, ürünle ilgili tüm bilgileri dağıtılmış defterde saklayabilecek ve tüketicilerin bir ürünün tüm ayrıntılarını QR kodu ile görmesini sağlayacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...