bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,091.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriAlibaba, Blockchain ve IoT Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

Alibaba, Blockchain ve IoT Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

E-Ticaret devi Alibaba, karmaşık sınır ötesi tedarik zincirlerini basitleştirmek için blockchain ve IoT teknolojisini faaliyetlerine entegre etmek için aktif planlar yapıyor.

Yayınlanan raporlara göre Alibaba, karmaşık sınır ötesi tedarik zincirlerini basitleştirmek için, dağıtılmış muhasebe teknolojisi uygulayacak. Konuyla ilgili, Alibaba Group’un başkan yardımcısı Liu Song, şirketin uluslararası tedarik zincirleri için blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını açıkladı.

Spesifik olarak, çok fonksiyonel bir blockchain çözümü geliştirmenin, firmanın yerel yönetimlerle bağlantılı olabilecek güvenli bir sisteme sahip olacağı belirtildi. Ayrıca Alibaba’nın, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka ve daha pek çok yeni teknolojiyi geliştirmek için girişimleri olduğu açıklandı.

2018 Aralık ayında, dış ticaret entegre hizmet platformunun, sınır ötesi tedarik zinciri platformuna yükseltildiği duyurulmuştu. Alibaba’ın sınır ötesi tedarik zinciri ürünleri başkanı Wang Tiantian, vermiş olduğu bir röportajda, firmanın dış ticaret entegre hizmet platformun lojistik maliyetini %10 oranında düşürdüklerini açıklamıştı.

Alibaba Group başkan yardımcısı ve Uluslararası KOBİ Ticaret Departmanı Genel Müdürü Yu Yong da, yeni platformun Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin imalatta yaşadığı sıkıntıları azaltacağını belirtti.

Yu Yong yaptığı açıklamada;

“Çin’in üretim geleceğinin temel gücü, çeşitlendirilmiş, farklılaştırılmış ve bölümlenmiş ürünler olacak”

Bitcoin Değişim Rehberi tarafından 2019 Şubat ayının başlarında, Alibaba Group’un bir iştiraki olan Tmall Global, ithal edilen malları takip edip, gerçekliğini doğrulayacak blok zinciri oluşumunu başlattığını açıkladı.

Blockchain teknolojisi, ürünle ilgili tüm bilgileri dağıtılmış defterde saklayabilecek ve tüketicilerin bir ürünün tüm ayrıntılarını QR kodu ile görmesini sağlayacak.

 

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.98%
$61,091.00
$598.69
Ethereum (ETH)
2.66%
$4,081.67
$108.57