bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,659.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,058.55
tether
Tether (USDT) $0.998808
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.05
Ana SayfaKripto Para HaberleriAlibaba CEO'su Jack Ma; ABD ve Çin Bitcoin Teknolojisini Paylaşmalı

Alibaba CEO’su Jack Ma; ABD ve Çin Bitcoin Teknolojisini Paylaşmalı

Çin’in e-ticaret devi Alibaba ’nın kurucu ortağı olan teknoloji titan Jack Ma, ABD ve Çin’in daha fazla sorun yaratmak yerine Bitcoin teknolojisi ve blockchain üzerine birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

 Alibaba, işbirlikçi çizgisini ve perakende gücünü 11 Kasım’da, dünyada rekor kıran en büyük alışveriş etkinliği olan Yalnızlar Günü’ne ev sahipliği yaparak gösterdi.

Şirket çok uluslu markaların tanıtımını yaptı, Taylor Swift’in yer aldığı bir eğlence düzenledi ve online alışveriş yapanlar için Bitcoin ödülleri sunan yeni bir ortaklık başlattı.

 Bununla birlikte, Jack Ma Bloomberg ile yapılan yeni bir röportajda, dünyanın en büyük iki ekonomisi olan ABD ve Çin  arasındaki siyasi farklılıkların 20 yıllık bir sürtüşmeye ve anlaşmazlıklara  yol açtığını söylüyor.

Jack şöyle devam etti: “Bu problemi ele almazsak, ticaret savaşı belki 20 yıl sürmeyebilir ama ABD ve Çin arasındaki ilişki önümüzdeki 20 yıl boyunca çalkantılı olabilir. Bu problem ticareti de bitirebilir.  Çok ama çok dikkatli olmalıyız. Bu iki büyük ülkenin birlikte çalışmasının, ekonomiyi desteklemesinin, insanları refah içinde tutmanın, birlikte bir çok teknolojiyi paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllardır Çin ve ABD birlikte çalışıyorlar. Bir sorun olabilir, bu çok doğal. Zaten sorun yoksa bir sıkıntı var demektir, değil mi?  Ancak sorunlar olduğunda da, bu sorunları çözmeliyiz.  Var olan sorunları büyütüp daha fazla sorun yaratmamalıyız.”

Jack Yalnızlar Günü için bir çıta belirlediğini söyledi ve bu özel günde Alibaba rekorlar kırarken, Jack ise şirketin beklentisinin çok gerisinde kaldığını söyledi ve gelecekte Çin hükümetinin büyük indirim günlerinde insanlara işlerinde yarım gün izin vermesini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.1%
$60,659.00
$1,273.84
Ethereum (ETH)
0.15%
$4,058.55
$6.09