Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Alibaba CEO'su Jack Ma; ABD ve Çin Bitcoin Teknolojisini Paylaşmalı

Alibaba CEO’su Jack Ma; ABD ve Çin Bitcoin Teknolojisini Paylaşmalı

Çin’in e-ticaret devi Alibaba ’nın kurucu ortağı olan teknoloji titan Jack Ma, ABD ve Çin’in daha fazla sorun yaratmak yerine Bitcoin teknolojisi ve blockchain üzerine birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

 Alibaba, işbirlikçi çizgisini ve perakende gücünü 11 Kasım’da, dünyada rekor kıran en büyük alışveriş etkinliği olan Yalnızlar Günü’ne ev sahipliği yaparak gösterdi.

Şirket çok uluslu markaların tanıtımını yaptı, Taylor Swift’in yer aldığı bir eğlence düzenledi ve online alışveriş yapanlar için Bitcoin ödülleri sunan yeni bir ortaklık başlattı.

 Bununla birlikte, Jack Ma Bloomberg ile yapılan yeni bir röportajda, dünyanın en büyük iki ekonomisi olan ABD ve Çin  arasındaki siyasi farklılıkların 20 yıllık bir sürtüşmeye ve anlaşmazlıklara  yol açtığını söylüyor.

Jack şöyle devam etti: “Bu problemi ele almazsak, ticaret savaşı belki 20 yıl sürmeyebilir ama ABD ve Çin arasındaki ilişki önümüzdeki 20 yıl boyunca çalkantılı olabilir. Bu problem ticareti de bitirebilir.  Çok ama çok dikkatli olmalıyız. Bu iki büyük ülkenin birlikte çalışmasının, ekonomiyi desteklemesinin, insanları refah içinde tutmanın, birlikte bir çok teknolojiyi paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllardır Çin ve ABD birlikte çalışıyorlar. Bir sorun olabilir, bu çok doğal. Zaten sorun yoksa bir sıkıntı var demektir, değil mi?  Ancak sorunlar olduğunda da, bu sorunları çözmeliyiz.  Var olan sorunları büyütüp daha fazla sorun yaratmamalıyız.”

Jack Yalnızlar Günü için bir çıta belirlediğini söyledi ve bu özel günde Alibaba rekorlar kırarken, Jack ise şirketin beklentisinin çok gerisinde kaldığını söyledi ve gelecekte Çin hükümetinin büyük indirim günlerinde insanlara işlerinde yarım gün izin vermesini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...