Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Alman Şirket SynBiotic, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Alman Şirket SynBiotic, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

SynBiotic SE, Almanya’da serbest likiditesinin bir kısmını Bitcoin’e kaydırmaya başladıklarını açıklayan ilk halka açık şirket oldu.

Kenevir sektöründe yatırım, araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlaşmış firma, endüstrilerinin basit ve dijital bir ödeme aracı olarak kripto para birimleriyle çok olumlu deneyimler yaşadığını söyledi.

SynBiotic SE, Bitcoin’e yatırım yaparak Euro’nun devalüasyonuna karşı önlem alacağını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kararın fiyat spekülasyonuna değil, düşen fiat para birimine karşı korunma planına dayandığını söyledi.

Bitcoin Satın Alan Şirketler Çoğalıyor

Elon Musk, Tesla şirketinin Ocak ayında 1,5 Milyar Dolar’dan fazla Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bununla birlikte Twitter CFO’su, sosyal medya sitesinin platforma kripto para birimlerini dahil etme olasılığını araştırdığını, ancak herhangi bir değişiklik yapılmadığını söylmişti. JP Morgan stratejistleri ise Tesla’nın BTC satın almasının kesinlikle Bitcoin’e ışık tutsa da, dalgalanma rakamlarını gerekçe göstererek çoğu yatırımcı için çok riskli olduğunu söylemişti.

Bitcoin satın almanın akıllıca bir karar olup olmadığı tartışılırken, bazı şirketlerin ne olursa olsun risk alabileceği görülüyor. Bunların en sonuncusu olan Alman şirketi SynBiotic de Bitcoin satın alan şirketler arasına katıldı.

SynBiotic’ten alıntılanan bir başka neden de, yan kuruluşlarının birçoğunun çeşitli ürünler için Bitcoin ödemelerini kabul etmesi. Kenevir, dünyanın çoğu yerinde yasadışı olmaya devam ediyor ve yasal olduğu yerlerde bile kenevir endüstrisindekilerin hayatta kalmak için gereken finansal hizmetleri güvence altına alan büyük sorunları olabiliyor.

Bitcoin’in ilk günleri The Silk Road ve Dark Web tarafından tanımlanırken görünen o ki, yasal kenevir şirketleri de artık BTC ile alışverişe izin veriyor ve hatta onu bir değer deposu olarak görüyor.

Kenevir pazarının bu yönü, Bitcoin’i zorluğun üstesinden gelmek için benzersiz bir yol olarak benimsiyor. Düzenleyicilere ve devlet kurumlarına cevap veren bir bankaya borçlu olmamak, şirketlerin kendi finanslarının kontrolünü ele geçirmesine izin veriyor. Buna ek olarak, tamamen nakit olarak çalışmaya zorlanmamak, şirkete varlıklarının tamamen güvence altına alındığı konusunda da bir iç rahatlığı sağlıyor.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar