Almanya’nın Yemek Sepeti Lieferando, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Ülkemizde yaygın kullanılan Yemek Sepeti uygulamasının yabancı örneği, Almanya’nın en büyük çevrimiçi yemek dağıtım platformu Lieferando.de, ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul...

0
Lieferando Bitcoin

Ülkemizde yaygın kullanılan Yemek Sepeti uygulamasının yabancı örneği, Almanya’nın en büyük çevrimiçi yemek dağıtım platformu Lieferando.de, ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye başladıklarını duyurdu.

Çevrimiçi müşteriler daha önce, kredi kartları, Sofort veya PayPal ile ödeme yapabiliyorken, şu andan itibaren Bitcoin ile de ödeme yapabilecekler. Bitcoin ile ödeme işlemi sırasında, şirket herhangi bir ücret talep etmediğini açıklarken, PayPal ve kredi kartlarıyla ödeme yapmak için %6 ek komisyon ücreti aldığını belirtiyor.

Takeaway.com, Bitcoin’i ilk tercih eden çevrimiçi yemek dağıtım platformu olmuştu. Daha önce, dünyanın en büyük çevrimiçi yemek sipariş platformu olan takeaway.com, ilk kez 2017 Temmuz ayında Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştı.

Takeaway.com şirketi, ödeme seçeneğinin müşterileri tarafından iyi karşılandığını söylüyor. Takeaway şirketi yakın zamanda, Hollanda, Avusturya ve Polonya’daki alışverişler için de BTC ile ödeme almaya başlayacaklarını duyurdu.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.