Ana Sayfa Analiz Altcoin Fiyatları Düşerken, Bitcon Fiyatı 13.000 Dolar'ın Üzerine Çıktı

Altcoin Fiyatları Düşerken, Bitcon Fiyatı 13.000 Dolar’ın Üzerine Çıktı

Dakikalar içinde 400$’lık bir düşüş yaşayan Bitcoin fiyatı, tekrar 13.000$ seviyelerine yükselirken, çoğu altcoin düşmeye başladı.

Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 12.800$ seviyelerine düştükten sonra, borsalardan ayrılma belirtileri göstermeye devam etti. Wall Street dün düşüşe geçerken, BTC tekrar 13.000$’ın üzerine çıktı.

Bitcoin, Hisse Senetlerinden Ayrılıyor mu?

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Bitcoin fiyatının performansı ABD hisse senedi piyasalarıyla benzerlik gösteriyordu. Örneğin, ABD Başkanı Donald Trump‘ın COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından borsalar ve BTC fiyatı düşüşe geçmişti. Kısa bir süre sonra Trump hastaneden ayrıldığında ise BTC fiyatı ve borsalar yükselmişti.

Bununla birlikte Bitcoin, geçen hafta borsa hareketlerinden ayrılma belirtileri gösterdi. ABD merkezli en önemli üç hisse senedi endeksi olan S&P 500, Nasdaq Composite ve Dow Jones Industrial Average değer kaybederken, BTC fiyatı etkileyici bir şekilde yükseldi ve 13.350$’ın üzerinde yeni bir yıllık zirve yaşadı.

Dünkü ticaret seansı da Wall Street için oldukça olumsuzdu. Artan COVID-19 vakaları ve ABD’nin yeni teşviki ile ilgili endişeler büyük düşüşler getirdi. S&P 500 ve Nasdaq yaklaşık %2 gerilerken, Dow Jones ise %2.3 oranında düşüşle kapandı.

Başlangıçta Bitcoin fiyatı da bu olumsuz performansı takip etti. BTC fiyatı, 13.200$’ın üzerinde işlem görüyordu, ancak güçlü bir şekilde günlük en düşük seviyesi olan 12.800$ seviyesine kadar düştü. O zamandan beri kayıplarının çoğunu telafi eden BTC, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 13.139$ seviyelerinde işlem görüyor.

BTC / USDT. Kaynak: TradingView

Altcoin Fiyatları Düşüş Eğiliminde

24 saatlik ölçekte çoğu altcoin önemli miktarda değer kaybetti. Ethereum %3 düştü ve 400$’ın oldukça altında işlem görmeye başladı. Sadece birkaç gün önce ETH fiyatı 420$ seviyelerine ulaşmıştı.

Ripple ise %1.8 oranında düşerek 0.25$’ın altında işlem görmeye başladı. Bununla birlikte, Bitcoin Cash %3.1, Chainlink %4.6, Cardano %1.5 ve Litecoin %2 oranında düşüş yaşadı.

Bu düşüşlere rağmen Binance Coin ve Polkadot yükselme belirtileri gösterdi. BNB %1’in üzerinde artışla 31.2$ seviyelerine yükselirken, DOT %9 artarak 4.7$ seviyelerine yükseldi.

Kripto Para Piyasası. Kaynak: Quantify Crypto

Daha düşük ve orta seviye altcoinlerde ise düşüşler daha belirgindi. Quant %13’lük bir düşüşle en çok değer kaybeden altcoin oldu. Reserve Rights %10.3, HedgeTrade %10, CyberVein %10, Elrond %9 ve Ampleforth %8.5 oranında düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, birkaç altcoin yükselişe geçti. Kusama %26’lık bir artışla en etkileyici kazanan olurken, Ocean Protocol %14 ve Velas %9 oranında yükseldi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...