bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriAmazon Dijital Para ve Blockchain Yöneticisi Arıyor

Amazon Dijital Para ve Blockchain Yöneticisi Arıyor

Teknoloji devi Amazon, ödeme odaklı ekibi içinde yeni bir işe alım ile dijital para birimi ve blok zinciri geliştirmeye odaklanıyor.

Amazon’un ödeme kabul ve deneyim ekibi, şirketin dijital para birimi ve blok zinciri stratejisinin yanı sıra, bir ürün yol haritası geliştirmeye yönelik bir dijital para birimi ve blok zinciri ürünü arıyor. Ekip, Amazon’un sitelerindeki ve küresel hizmetleri aracılığıyla Amazon müşterilerinin ödemelerinden sorumlu olacak.

Bu yeni ilan ile şirket, genel ürün vizyonunu yönlendirmek için blok zinciri, CBDC’ler ve kripto paralar konusunda uzmanlığa sahip deneyimli bir ürün lideri arıyor.

Amazon

Yeni Amazon dijital para birimi lideri, müşteri deneyimi, teknik strateji, yetenekler ve gönderi notları dahil olmak üzere yol haritasını tasarlamak için şirketteki ekiplerle yakın işbirliği içinde çalışacak.

Uygulama, dijital para birimi ve kripto para ekosistemleri ve ilgili teknolojilerin derin bir şekilde anlaşılması dahil olmak üzere sektörle ilgili bir dizi nitelik gerektiriyor.

Amazon’un yeni işe alım ile ödeme kabul sürecinin bir parçası olarak kendi dijital para birimini piyasaya sürmeyi düşünüp düşünmediği ise belirsiz görünüyor.

Bu iş ilanı, dijital para birimlerine artan ilgisini yeniden doğruluyor. Bu yılın başlarında Amazon, başlangıçta girişimi Meksika’da başlatmayı planlanan “Dijital ve Gelişmekte Olan Ödemeler” olarak bilinen yeni bir dijital ödeme ürününü başlatmak için bir iş ilanı yayınlamıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39