bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,260.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.05
tether
Tether (USDT) $0.998595
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinAnalistler, Bitcoin Fiyatının Yükselişinin Ardından Düzeltme Uyarısı Yaptı

Analistler, Bitcoin Fiyatının Yükselişinin Ardından Düzeltme Uyarısı Yaptı

Bitcoin, yüksek piyasa düzeltmelerine yabancı bir varlık değil. Bu yüzden, kripto para analistleri ve gözlemcileri, BTC yeni zirveler yapmaya devam ederken yatırımcıları uyarıyor.

Tradingview.com‘a göre ilk kez 37.780$ seviyelerine ulaşan Bitcoin, başka bir rekor daha kırdı. Son 24 saatte fiyatında %6,5 oranında yükseliş gören BTC, son yedi gün içinde %30 oranından daha fazla artış yaşadı.

BTC, artık günlük hareketli ortalamaların çok üzerinde işlem görüyor ve göreceli güç endeksi gibi diğer teknik göstergeler aşırı alım sinyalleri veriyor. Bu yüzden önceki rallilerde de gördüğümüz gibi, Bitcoin’in bulunduğu yüksek seviyelerden aynı hızda geri çekilme ihtimali de söz konusu.

Bitcoin Düzeltmesi Yakında mı?

Kripto para analistleri, Bitcoin için yakında bir düzeltme olacağı konusunda uyarmaya başladılar.

Nuggets News’in CEO’su ve kurucusu Alex Saunders, kripto paralarda borsalara büyük bir sıçrama ve Aralık 2017’deki zirveden bu yana gerçekleşmemiş en yüksek karlar gibi birkaç uyarı işareti yayınladı.

Borsalara taşınan Bitcoin, traderların ve sahiplerinin satmaya ve kar almaya hazırlandığının bir işareti olabilir. Saunders, piyasayı zamanlamaya çalışmanın traderların çoğu için gözyaşlarıyla sonuçlanacağını, ancak olumlu bir kayda göre BTC’nin bu döngüde altılı rakamlara ulaşabileceğini ekledi;

“Sanırım bu döngüde 100 Bin Dolar ve önümüzdeki 10 yıl içinde 1 Milyon Dolar olacağız. Ama hiçbirinizin kısa vadeli olduğunu görmek istemiyorum. Uyarı mesajımın nedeni bu.”

Ayrıca, önceki boğa piyasalarında aşırı alım bölgelerini belirten grafik gurusu Peter Brandt, “tarihi boğa piyasalarının tarihsel olarak aşırı satın alındığını” belirtti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$60,260.00
$1,524.58
Ethereum (ETH)
0.64%
$4,032.05
$25.81