Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Analiz: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS (20...

Analiz: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, NEO, EOS (20 Şubat)

Bitcoin fiyatı son günlerde yeniden yükselmeye başladı ve yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor. Son düşüşünden sonra, 09-12 Şubat arasında yaklaşık 400 milyon $ değerinde Bitcoin satın alan bir trader’ın raporları var. İnsanlar pozitif şekilde, Bitcoin’e kademeli olarak dönüyor. Shark Tank’tan Robert Herjavec, Bitcoin’in 2017 yılının Aralık ayının ortasında 20.000$ ile tarihi zirve yapan Bitcoin fiyatının, kısa sürede içinde 20.000 $ ‘ın üstüne yükseleceğine inanıyor.

Bakalım grafikler bize neler söyleyecek?

BTC / USD

BTC / USD çifti yükselen bir kanal içinde işlem görüyor. Kanal, destek hattının üstünde kaldığı sürece Bitcoin fiyatı 12.000 $ seviyesine rahatça ulaşabilir.

Düşüş halinde kanalın destek hattı ve 20 günlük EMA güçlü bir destek görevi görecek. Bu iki seviye kırılırsa, fiyat 8.400 dolara düşebilir. Fakat bu öngörü, ekstrem bir durum olmadıkça zor görünüyor. Bitcoin, yatırım için uygun görünmekte.

ETH / USD

Ethereum fiyatı, 18 Mart’ta 50 günlük SMA’ya yakın bir yükselişle, 979 $ ‘lık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı ve 1000 $ hedefine oldukça yaklaştı.

Son dört günde, ETH / USD çifti 900 $ düzeyinde destek alıyor. Bu nedenle, stop-loss emirleri 900 $’a koyulabilir.

Boğalar kanaldan ayrılmayı başarırsa, 1.200 dolara doğru bir hareket olasılığı yüksektir. Öte yandan, ayılar 900 $ ‘ın altına inerse, Ethereum fiyatı 780 $ seviyesine düşebilir.

BCH / USD

Stop-Loss emirleri 1.400 dolara koyulabilir çünkü çoğu kripto para birimi direnişlerinden düşerse, BCH / USD çifti buna uyabilir. Bitcoin Cash fiyatı 1.750 dolar seviyelerine ulaştığında kısmi olarak kârınızı ayırabilirsiniz ve 2.000 Dolar seviyesini hedef alarak, stop-loss emri ile BCH pozisyonunuzu koruyabilirsiniz.

XRP / USD

Ripple sıkışık bir aralıkta hareketine devam ediyor. Diğer üst kripto para birimleri gibi düşüş trendine katılmadı. Ripple son dört gün boyunca 20 günlük EMA’nın üstünde kaldı.

Büyük kripto para birimleri düşerse, XRP / USD çifti de keskin şekilde düşecektir. Stop-Loss emirlerini 0,95 $ ‘a koymanızı tavsiye ediyoruz.

Sıkışık giden Ripple yükselişe giderse, pozisyonlarınızın % 50’sini 1.45 dolardan kapatabilirsiniz. Kalan pozisyonu da izleyerek ikinci hedef olarak 1.74 doları belirleyebilirsiniz.

XLM / USD

Stellar da son dört gündür iyice sıkışmış durumda. Bir kaç gündür 0,45 dolara yakın bir seviyede işlem görüyor.

Hareketin üst ucuna, 0,63 dolar seviyesine bir hareket bekliyoruz. Bunun için, XLM / USD çifti 50 günlük SMA’dan kurtulmak zorunda olacak.

Aksi durumda ilk destek seviyesi 0,41 $ ve ikinci detek seviyesi ise 0,38 $ olacak. Şimdilik, stop-loss emirlerini 0,30 Dolar’da tutabilirsiniz.

LTC / USD

Geçtiğimiz dört gün boyunca, LTC / USD çifti yaklaşık 208 ila 240 $ aralığında işlem gördü. Bu aralığın bir kopuşu olumlu bir hareketlenme olacak ve ilk olarak 270 $ ve sonrasında 307 $ seviyesine doğru bir yürüyüş bekliyoruz.

Riskimizi azaltmak için stop-loss emirlerini 200 dolara koyabiliriz.

ADA / BTC

Cardano da son birkaç gündür düşüş yaşadı. Çünkü düşüş eğilimli üçgen formasyonu gidişatı aşağıya kırdı. Cardano fiyatı 0.00004070 seviyelerine kadar gerilese de, durum, trend üçgenin aşağısında hareket ettiği sürece negatif.

Cardo fiyatı, bir sonraki destek seviyesine yani 0.0000246’ya düşecek gibi görünüyor. ADA, düşüş trendi hattından çıkarsa, düşüş eğilimi geçersiz hale gelecektir, çünkü düşüş eğiliminin başarısızlığı yükseliş işaretidir.

NEO / USD

NEO’daki düşüş trendi 18 Şubat’ta başarısız oldu. Şu sıralarda NEO, düşüş trendi çizgisinden kurtulmaya çalışılıyor. Boğalar bu kopuşu sürdürürlerse, 169 dolara doğru bir ralli görebiliriz.

Olumsuz tarafta ise, hareketli ortalamalar ve 120.33 dolarlık yatay çizgi güçlü bir destek görevi görebilir.

EOS / USD

Beklendiği gibi EOS, dün düşüş trendinden geriye döndü. 20 günlük EMA’sı 9,76 dolar, 50 günlük SMA’sı ise 10,8 dolar seviyesinde.

Boğaların, 9.76 ila 10.8 $ aralığında sert direnişle karşı karşıya kalacağına inanıyoruz. Dolayısıyla, EOS / USD paritesi dört saat seviyesini korursa, EOS fiyatı 11 $ ‘ın üzerine çıkabilir. Sonrasındaki hedef ise 15 $ olacaktır.

Stop-loss emri 8.8 $ ‘a kadar koyulabilir.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...