Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Antalya'daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor

Antalya’daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor

Merkezi Antalya’da olan bir emlak ofisi, kripto para ile gayrimenkul satışı yaparak, müşterilerine alternatif bir ödeme yöntemi oluşturmuş durumda.

2004 yılında faaliyetlerine başlayan emlak ofisi, Türkiye’ye gelen farklı ülke vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için, hizmetlerini geniş bir dil yelpazesinde sunuyor. Antalya’nın Lara ilçesinde bulunan emlak ofisi Antalya Homes, 2018 yılında kripto para ile 9 gayrimenkul satışı gerçekleştirdi.

Antalya Homes emlak ofisi başkanı Bayram Tekçe, kripto para kullanımını neden desteklemeye karar verdiğini şöyle açıkladı;

“Kripto para ile ödeme yapmak, banka hesapları arasında herhangi bir döviz kuru kaybı olmadan, daha güvenilir ve daha hızlı bir işlem performansı sağlar. Kripto para yatırımlarını gayrimenkul sektöründe  kullanmak isteyenler için ev almak çok karlı.”

Türkiye’nin emlak piyasası, düşük fiyatları nedeniyle yabancı gayrimenkul yatırımcılar için oldukça popüler. Türkiye’de çok çeşitli dijital para birimleri kullanılıyor, Homes emlak ofisi yalnızca Bitcoin (BTC) kullanarak yatırımcılarına ev satın almalarına izin veriyor. Yatırımcılar, 9 Bitcoin’den başlayan fiyatlarla mülk sahibi olabiliyor.

Bazı emlak acenteleri bu ödeme yöntemini çoktan kabul etmiş durumda. Dijital para birimleri gibi diğer blockchain tabanlı çözümler de uygulanmaya başlandı. Daha önce Japon emlak ajansı Ruden Holdings, gayrimenkul satışlarını bitcoin ve akıllı sözleşmeleri kullanarak gerçekleştirmişti. Bu sayede satışlar, daha hızlı ve güvenli bir şekilde sonlanmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.