bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,428.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,042.04
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.23
Ana SayfaKripto Para HaberleriAntalya'daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor

Antalya’daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor

Merkezi Antalya’da olan bir emlak ofisi, kripto para ile gayrimenkul satışı yaparak, müşterilerine alternatif bir ödeme yöntemi oluşturmuş durumda.

2004 yılında faaliyetlerine başlayan emlak ofisi, Türkiye’ye gelen farklı ülke vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için, hizmetlerini geniş bir dil yelpazesinde sunuyor. Antalya’nın Lara ilçesinde bulunan emlak ofisi Antalya Homes, 2018 yılında kripto para ile 9 gayrimenkul satışı gerçekleştirdi.

Antalya Homes emlak ofisi başkanı Bayram Tekçe, kripto para kullanımını neden desteklemeye karar verdiğini şöyle açıkladı;

“Kripto para ile ödeme yapmak, banka hesapları arasında herhangi bir döviz kuru kaybı olmadan, daha güvenilir ve daha hızlı bir işlem performansı sağlar. Kripto para yatırımlarını gayrimenkul sektöründe  kullanmak isteyenler için ev almak çok karlı.”

Türkiye’nin emlak piyasası, düşük fiyatları nedeniyle yabancı gayrimenkul yatırımcılar için oldukça popüler. Türkiye’de çok çeşitli dijital para birimleri kullanılıyor, Homes emlak ofisi yalnızca Bitcoin (BTC) kullanarak yatırımcılarına ev satın almalarına izin veriyor. Yatırımcılar, 9 Bitcoin’den başlayan fiyatlarla mülk sahibi olabiliyor.

Bazı emlak acenteleri bu ödeme yöntemini çoktan kabul etmiş durumda. Dijital para birimleri gibi diğer blockchain tabanlı çözümler de uygulanmaya başlandı. Daha önce Japon emlak ajansı Ruden Holdings, gayrimenkul satışlarını bitcoin ve akıllı sözleşmeleri kullanarak gerçekleştirmişti. Bu sayede satışlar, daha hızlı ve güvenli bir şekilde sonlanmış oldu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.16%
$60,428.00
$1,305.24
Ethereum (ETH)
0.28%
$4,042.04
$11.32